Міжнародна науково-академічна мобільність у Краківському університеті Комісії національної освіти

У межах співпраці між Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка та Краківським університетом Комісії національної освіти нещодавно, 21–27 квітня, міжнародну науково-академічну мобільність реалізувала  кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри зарубіжної літератури та полоністики Віра Меньок. Міжнародну мобільність реалізовано у межах програми Євросоюзу Еразмус+, що націлена на різнобічне сприяння наукового, академічного, освітянського, педагогічного та професійного міжнародного обміну.

Програма науково-академічної мобільності Віри Меньок включала лекційні, семінарські та консультаційні заняття зі студентами Інституту польської філології та Інституту неофілології Краківського університету Комісії національної освіти. Для польських студентів української та польської філології, а також для усіх зацікавлених осіб зі студентської та науково-академічної спільноти філологів Краківського університету було запропоновано теми лекційно-семінарських розмов про найновішу українську літературу, що пишеться під час війни.

Дослідницько-інтерпретаційну концепцію лекторки було зосереджено на тому, що література часів війни не пишеться абеткою війни, позаяк, – прислухаючись до Сергія Жадана, – «мова як інше ім’я любові». Краківські філологи довідалися, серед іншого, про нову поезію Сергія Жадана, Максима Кривцова, Ярини Чорногуз, Дмитра Лазуткіна, про щоденникову прозу часів війни Андрія Любки, Олександра Михеда, Володимира Вакуленка, про основні українські антології текстів, обпечених вогнем війни, як «Словник війни» Остапа Сливинського чи антології «Війна 2022» та «Воєнний стан». Сприймання розмови про українську літературу нашого надскладного часу було зосереджене й вдячне, відкрите на рефлексування та дискусії.

Запрошуємо до перегляду репортажу про лекцію Віри Меньок в Інституті неофілології Краківського університету Комісії національної освіти

Польські філологи Краківського університету мали можливість зануритись у запропонований лекторкою компаративно-інтерпретаційний контекст нинішньої української поезії та польської поезії часів Варшавського повстання під час Другої світової війни, зокрема у суголосність поетичних місій Нобелівського лавреата Чеслава Мілоша та Сергія Жадана.

Україністика у Краківському університеті Комісії національної освіти лишень починає розвиватися, тож цілком зрозумілим було вмотивоване бажання Інституту неофілології продовжити науково-академічну співпрацю з факультетом української та іноземної філології нашого університету. Сприяння розвоєві україністичних студій у Краківському університеті з боку дрогобицьких філологів справді має вельми продуктивні перспективи.

Слова особливої вдячності адресуємо професорові Павелові Прухнякові, завдяки якому було відновлено угоду про співпрацю нашого та Краківського університетів та який виступив координатором науково-академічної мобільності Віри Меньок. Це результат плідного партнерства професора Прухняка з Міжнародним Фестивалем Бруно Шульца у Дрогобичі та літературно-мистецьким проєктом «Друга Осінь», що їх упродовж понад двадцяти років організовує Полоністичний науково-інформаційний центр, керований Вірою Меньок.

Щиро дякуємо за добрі інтенції та сприяння у реалізації програми міжнародної науково-академічної мобільності Віри Меньок керівництву Інституту польської філології в особах декана гуманітарного факультету професора Анджея Куропатніцького та директора Інституту польської філології професора Пйотра Колодзєя, а також – за блискучу організацію академічної зустрічі та ініціювання перспектив подальшої співпраці – Інститутові неофілології в особі очільника української філології професора Боґуміла Островського, який особливо доклався до запевнення продуктивної академічної зустрічі зі студентами. За якісну організаційну підтримку реалізації мобільності Віри Меньок дякуємо пані Маґдалені Овчаж, працівниці відділу міжнародної співпраці Краківського університету Комісії національної освіти. 

Сподіваємося на успішне продовження співпраці з Краківським університетом Комісії національної освіти, зокрема у межах програми Еразмус+ та у просторі ширших ініціатив наукового й академічного партнерства.

Відділ міжнародних зв’язків ДДПУ імені Івана Франка

Вам буде цікаво