Міжнародна наукова конференція «Знакові події українсько-австрійських взаємин»

25–26 квітня на факультеті української та іноземної філології відбулась Міжнародна наукова конференція  «Знакові події українсько-австрійських взаємин». Організатором науково-культурного форуму була кафедра німецької та французької мов і методики їх навчання спільно з Австрійською бібліотекою у Дрогобичі.

На пленарному засіданні, яке модерував завідувач кафедри доц. Василь Лопушанський, учасників конференції щиро вітали поважні гості: міський голова Дрогобича Тарас Кучма, в.о. ректора університету доц. Володимир Галик, представники адміністрації факультету іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка проф. Володимир Сулим і доц. Любомир Бораковський, директор Австрійської бібліотеки доц. Ярослав Лопушанський, декани і завідувачі кафедр, які найбільше прилучились до плекання в нашій Almamater українсько-австрійського співробітництва.

Насиченістю відзначилась робота секційних засідань, участь в яких взяли знані науковці з Австрії, Хорватії, Польщі та їхні українські колеги з Києва, Ужгорода, Чернівців, Львова, Дрогобича. Тематика представлених доповідей стосувалась проблем загального й історичного мовознавства та психолінгвістики, теорії й історії літератури та компаративістики, перекладознавчих студій, історії і культурології, спільним фокусом яких були німецько- та українськомовний світи у міцній пов’язі.

В аналогічному, проте особливому ключі працювала одна секція, що мала назву «Австрійські бібліотеки як чинник взаємодій національних культур Східної і Південно-Східної Європи». Вона була приурочена 60-річному ювілею засновника і директора Австрійської бібліотеки у Дрогобичі, а відтак співорганізатора конференції доц. Ярослава Лопушанського, котрий є справді знаковою постаттю українсько-австрійських взаємин – незмінним ініціатором і плекальником діалогу культур, невтомним будівничим містків плідної кооперації Дрогобиччини з Австрією.

Висловлюємо щиру вдячність усім, хто, незважаючи на складні виклики сучасності, узяв участь у роботі науково-практичної конференції, а також долучився до гідного пошанування нашого колеги-ювіляра!

Оргкомітет

Вам буде цікаво