Міжнародна конференція на факультеті фізики, математики, економіки та інноваційних технологій

На факультеті фізики, математики, економіки та інноваційних технологій (ФМЕІТ) 25-26 квітня відбулася щорічна XІ Міжнародна науково-практична студентсько-викладацька конференція «Актуальні проблеми сучасної науки». У роботі конференції взяли участь понад 200 учасників: студенти та викладачі Дрогобицького університету, закладів вищої освіти й наукових установ з різних областей України. Актуальні й пізнавальні доповіді представили також учасники конференції зі США, Латвії, Польщі та Угорщини.

Конференція була проведена у змішаному форматі. У перший день її роботи, були заслухані запрошені доповіді. Наступного дня відбулися секційні засідання конференції за напрямками:

1. Актуальні проблеми використання цифрових технологій в освітньому процесі.
2. Сучасні досягнення інформаційних технологій та їхнє практичне використання.
3. Актуальні проблеми фізики та математики.
4. Актуальні проблеми методики навчання інформатики, природничих та математичних дисциплін.
5. Сучасні проблеми технологічної та професійної освіти.
6. Актуальні проблеми економіки та управління.

Робота конференції розпочалася з вітальних слів проректора з науково-педагогічної роботи та інформатизації Дрогобицького університету, доцента Володимира Галика та декана факультету ФМЕІТ, професора Ігоря Столярчука. Учасникам конференції побажали приємного та результативного наукового спілкування, активного обміну науковим досвідом як запоруки подальшої плідної співпраці, а також висловили сподівання, що конференція максимально сприятиме популяризації наукових досліджень із залученням міжнародного досвіду, становленню нових наукових теорій, розв’язанню актуальних задач сьогодення.

Далі слово було надане заступнику декана факультету, доценту Олегу Кузику. У переддень 38-ї річниці Чорнобильської трагедії Олег Васильович виступив із доповіддю «Фізичні аспекти аварії на Чорнобильській атомній електростанції», в якій торкнувся питань: що спричинило одну з найбільших світових катастроф і чи можна було б уникнути аварії. Доповідач віддав шану всім мужнім її ліквідаторам.

Під час роботи конференції модератор заходу заступник декана факультету, доцент Юрій Матурін почергово надавав слово доповідачам – досвідченим та молодим українським і закордонним науковцям. Були заслухані цікаві, актуальні та пізнавальні доповіді. Доповідачі не тільки представляли результати своїх новітніх досліджень й розповідали про особисті наукові досягнення в тій галузі науки, в якій вони працюють, але й яскраво презентували спектр досліджень, які ведуться на їхніх кафедрах, останні визначні здобутки кафедральних команд, справді революційні відкриття та нові напрямки наукового пошуку. Цікавою для присутніх була інформація від зарубіжних доповідачів про систему університетської освіти, організацію наукової роботи та можливості для науковців і викладачів університету в їхніх країнах.

Як запрошені, так і секційні доповіді науковців викликали жваву дискусію серед усіх присутніх на конференції. Учасники активно ставили запитання, обмінювалися думками та досвідом щодо представлених доповідачами нових технологій та методів досліджень, отриманих наукових результатів. Також обговорювалися питання щодо співпраці між університетами, новітні досягнення у різних наукових галузях та спільний шлях розвитку науки.

Особлива увага присутніх була до доповідей молодих науковців, які представили на конференції результати своїх перших наукових досліджень. Кращими серед них визнали:

  • «Веброзробка: особливості галузі та персональний досвід» (Ігор Надюк, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка);
  • «Використання глибоких нейронних мереж для аналізу великих даних» (Богдан Гнатишин, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка);
  • «SMART-технології у трудовому навчанні та їх екологічна складова» (Давид Кузьмич, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка).

Без сумніву, конференція «Актуальні проблеми сучасної науки» була дуже успішною та продуктивною. Обмін досвідом та творчими ідеями науковців різних галузей з різних держав надихнув їх на розв’язання нових актуальних і цікавих задач.

Організатори висловлюють вдячність всім, хто долучився до проведення конференції, і бажають творчих успіхів, нових вагомих наукових здобутків, здоров’я та миру.

Вам буде цікаво