Майстер-клас Народного артиста України Олександра Дяченка на факультеті початкової освіти та мистецтва

Голос – це найцінніший дар, який ми отримали від Всевишнього. Щоденна праця над його розвитком та удосконаленням відчиняє двері у чарівний та безмежний світ вокального мистецтва. Тарас Шевченко писав: «Ну що б, здавалося, слова… Слова та голос – більш нічого. А серце б’ється – ожива, як їх почує!..» Правдиві слова Пророка. Голос народжує пісню, яка єднає духовно, несе в собі заряд добра, любові та світлої, чистої енергії…

27 березня 2023 року в актовій залі ДДПУ імені І. Франка відбулася яскрава мистецька імпреза, а саме: майстер-клас Народного артиста України, соліста Національної опери України, професора, завідувача кафедрою оперного співу Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського Олександра Дяченка за участю студентів та аспірантів його класу. Ініціатором та організатором події виступив заслужений працівник культури України, професор кафедри вокально-хорового, хореографічного та образотворчого мистецтва Степан Дацюк.

Приємно зазначити, що глядацький зал був заповнений поціновувачами вокального співу. Пандемія та війна не вбили в людських серцях жагу до прекрасного та вічного. Дрогобич укотре довів, що є культурно-освітнім осередком Галичини. Викладачі, студенти та шанувальники оперного співу вели активний діалог з митцем; щедрими оплесками зустрічали та проводжали його вихованців зі сцени. Неймовірні голоси, філігранна техніка вокальних пасажів, артистизм, шарм – все це в концерті учнів Олександра Дяченка. Публіка зачаровано слухала Заріну Веліханову, Олександра Нікіфорова, Анну Бокшу, Марину Зіневич та Анну Твердову. Без сумніву, цих талановитих молодих виконавців чекають величні оперні сцени України та світу. Блискуча гра лауреата міжнародних конкурсів, концертмейстера Наталії Королько вдало доповнила загальну картину свята.

Дякуємо гостям за теплу палітру емоцій та подарований гарний настрій! І як сказала свого часу всесвітньо відома оперна співачка Монсеррат Кабальє : «Опера ніколи не помре, адже вона лунає до серця та до розуму людей».

Світлана Кишакевич,

доцентка, зав. вокальною секцією

кафедри вокально-хорового, хореографічного

та образотворчого мистецтва

 

Вам буде цікаво