На факультеті української та іноземної філології 11 березня в рамках відзначення одинадцятої річниці спротиву кримських татар та українців півострова Крим окупаційній владі кремля відбувся круглий стіл «Крим: життя в окупації. В’язниця просто неба».
Організаторами заходу стала кафедра української мови, а запрошеними гостями – кримськотатарське громадське об’єднання Дрогобича «Іхсан-Щирість». Модерували зустріч к. філол. н., доцентка кафедри української мови Любов Мельник та студентка-магістрантка спеціальності «Середня освіта (Українська мова і література)» Лєніяр (Аміна) Якубова.
У музеї-студії Івана Франка було цього дня дуже людно, бо тема розмови – надзвичайно актуальна. 11 років непокори, 11 років страждань за ґратами московських тюрем, 11 років надії волелюбного народу на торжество правди й справедливості.
Зі вступним словом до учасників заходу звернулися модераторки – Любов Мельник та Аміна Якубова, які ознайомили присутніх із сучасною ситуацією в Криму, розповіли про життя та звитягу цього багатостраждального народу. Розмову продовжили безпосередні очевидці руху непокори авторитарному режиму москви, члени сімей репресованих борців за справедливість і звільнення рідної землі від агресора. Палка промова про репресованих родичів пролунала з уст Асєнє Булатової; щемливі та бентежні поетичні рядки віршів координатора «Кримської солідарності», політв’язня Сервера Мустафаєва прочитала кримськотатарською та українською мовами Нуріє Зудієва, а співачка Мішель Андраде у відеозверненні озвучила лист нескореного Рустема Османова до свого дідуся Айдера Комурджі.
Завершив засідання круглого столу виступ професора Петра Іванишина, у якому доповідач глибоко осмислив спільні шляхи боротьби українського та кримськотатарського народів за утвердження національної ідентичності в умовах російської агресії.
На згадку про проведену зустріч учасники заходу зробили спільну світлину, а представники ГО «Іхсан-Щирість» запросили студентів та викладачів університету відвідати їхній культурний осередок.








