«Країна Франкіана»: профорієнтаційна зустріч з вчителями та учнями Дрогобицької громади

У Музеї-студії Івана Франка в рамках літературно-мистецької академії «Країна Франкіана» 30 квітня  відбулася профорієнтаційна зустріч з вчителями та учнями Дрогобича за участю Народного артиста України, актора театру імені Марії Заньковецької, письменника Святослава Максимчука. Почесний гість академії відкрив захід представленням образу «Країни Франкіани» з ліричної поеми Петра Скунця «На границі епох», декламуючи розділ «Над томом Франка».

Учасниками зустрічі були також викладачі та студенти факультету української та іноземної філології. Організатором заходу виступила кафедра зарубіжної літератури та полоністики. Модерувала зустріч завідувачка кафедри професор Галина Сабат. Вона представила вчителям та учням здобутки Дрогобицького університету та факультету, розповіла про історію створення та проведення культуро творчої «Країни Франкіани», яка вже одинадцять років поспіль відбувається у місті Каменяра у весняні дні, про франкознавчу наукову школу на факультеті, про студентську активність у вшануванні Івана Франка.

Святослав Максимчук, який вписаний в сторінку історії «Країни Франкіани» декламативною виставою «Моя Франкіана», прочитав уривок з поеми «Мойсей», а також Франкові притчі. Крім того, актор презентував свою другу книгу спогадів «Аплодуйте акторам», яка щойно побачила світ у видавництві «АРТОС». У ній йдеться про знамениті «Заньківчанські вечори», які є авторським брендом Святослава Максимчука,  про друзів-акторів, про письменників, з якими автор ішов поруч дорогою життя – це Ліна Костенко, Валерій Шевчук, Роберт Третьяков та ін. Окремий підрозділ у книжці присвячений Григорію Сковороді й спогадам про Харків, де Святослав Максимчук навчався в Харківському театральному інституті, а по закінченні працював на кафедрі сценічної мовита в Харківському українському драматичному театрі імені Т. Шевченка. Завідувачка кафедри української мови професор Віра Котович у знак вдячності за творчість актора прочитала для нього свій вірш про Сковороду «Вічний – Бог…» з нової книжки «Крила великих». Слова подяки гостю також висловив проректор з наукової роботи професор Микола Пантюк.

Галина Сабат, професор, завідувачка кафедри зарубіжної літератури та полоністики