Франків огонь запалює юні серця

Своєрідною мистецькою кульмінацією “КРАЇНИ ФРАНКІАНИ” став онлайн-конкурс читців, у якому взяли участь учні та студенти – майстри художнього читання – з різних навчальних закладів Дрогобицької, Самбірської, Бориславської та інших громад Львівщини. Усього надіслано понад вісімдесят відеопрезентацій, що засвідчили глибину прочитання та актуальність Каменяревих текстів.

Чудові локації, гарний музичний супровід, артистизм виконавців допомагали юним талантам утілити оригінальні творчі задуми, представити неповторні мінісценарії. Компетентне й журі у складі провідних фахівців управління культури й туризму Дрогобицької міської ради Осип Марущак, Іван Сех і професор ДДПУ імені Івана Франка Віра Котович визначило переможців та призерів у різних вікових категоріях. У переддень роковин пам’яті Івана Франка, 27 травня, в актовій залі університету відбулося нагородження. Перші місця посіли Ангеліна Мокрицька (Стебницький ліцей №7), Софія Грицьків (Броницька СЗШ І – ІІ ст.), Марія Галів (Дрогобицький науковий ліцей імені Богдана Лепкого), Максим Гнатюк (Дрогобицький ліцей), Іван Мисько та Галина Карпа (Дрогобицький механіко-технологічний коледж), Василина Ковальчук (Самбірський фаховий медичний коледж), Діана Суходольська (факультет української та іноземної філології ДДПУ імені Івана Франка).

Нагороди переможцям і призерам вручали проректор Ігор Гриник та голова журі Осип Марущак. Окрасою урочистостей і неперевершеним майстер-класом став виступ акторів народного театру імені Лесі Українки Алли Мельничук та Івана Сеха. Оргкомітет літературно-мистецької академії висловлює особливу подяку педагогічним колективам навчальних закладів за підготовку учасників та переможців конкурсу, передовсім Ліцею №1 імені Івана Франка м. Дрогобича. Ідея онлайн- конкурсу “Франків огонь в одежі слова” та модерація етапу нагородження належить доцентові Марії Стецик. Супровід конкурсу здійснювали Володимир Думич, Наталія Бучковська, Микола Костирко, Анна Світлозарова.