Формування цифрової грамотності вчителя початкових класів

У межах проведення Всеукраїнского фестивалю науки 23 квітня на факультеті початкової освіти та мистецтва відбувся науково-практичний семінар «Формування цифрової грамотності вчителя початкових класів» для студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

Модератори заходу: завідувач кафедри фундаментальних дисциплін початкової освіти доктор педагогічних наук, професор Володимир Ковальчук та доцентка кафедри Оксана Жигайло висвітлили проблему формування  цифрової грамотності (цифрової компетентності), визнану ЄС однією з ключових для повноцінного життя та діяльності людини, адже в Законі «Про освіту» записано, що формування інформаційно-комунікаційної компетентності є обов’язковим.

Студенти переконалися, що сьогодні кваліфікований фахівець повинен вміти серед широкого кола програмних засобів відшукати такий, який досить швидко та ефективно допоможе отримати потрібний результат, розробляти навчальні посібники й заняття з використанням ІКТ, використовувати ІКТ для підтримки безперервного розумового процесу. Вони також повинні ділитися своїм досвідом з колегами, перетворювати свою школу на співтовариство, засноване на принципах інновації й безперервного навчання, що збагачується засобами ІКТ.

Студенти перевірили рівень своєї цифрової грамотності, пройшовши тести, та підтвердили його сертифікатами «Цифрограм для вчителів».

Вам буде цікаво