До 100-річчя Тихона Дмитровича Козака

1 липня 2024 р. виповнюється 100 років з дня народження довголітнього викладача нашого університету, кандидата філософських наук, доцента Тихона Дмитровича Козака.

Ювіляр народився 1.07.1924 р. у селі Святець Теофіпольського району Хмельницької області. На початку квітня 1945 р. був мобілізований до лав тодішніх збройних сил, брав участь у боях за визволення Австрії від німецьких військ.

У 1947-1949 рр. навчався в тодішньому учительському інституті в Івано-Франківську. Протягом 1949-1950 рр. працював учителем української мови та літератури в Городенківській вечірній школі робітничої молоді.

У 1950-1954 рр. Тихон Дмитрович навчався на історичному факультеті Івано-Франківського педінституту.

Після навчання пов’язав свою педагогічну діяльність з Дрогобиччиною, де де працював вчителем історі (СШ № 1 і № 2 м. Трускавця). Паралельно навчався у Київському інституті іноземних мов, де здобув ще один педагогічний фах. У 1971-1973 рр. працював вчителем англійської мови в с. Рівня Івано-Франківської області.

З початку 1970-х рр. Т.Д. Козак – викладач нашого навчального закладу, кафедри політекономії та наукового комунізму, з 1979 р. – старший викладач. У 1978 р. здобув науковий ступінь кандидата філософських наук (тема дисертації – «Особливості формування науково-атеїстичного підростаючого покоління в процесі шкільного навчання і виховання»). З 1986 р. – доцент кафедри.

З 1993 р. Т.Д. Козак – у складі кафедри економіки та загальноосвітніх дисциплін, пізніше – на кафедрі історії України та політології.

Ювіляр є автором понад 20-ти наукових та методичних праць, його сфорою зацікавлень були історія та соціологія. З 2001 р. перебуває на пенсії.

Станом на сьогодні, Тихон Дмитрович Козак є найстарішим працівником ДДПУ ім. Івана Франка. Він завжди вирізнявся високим професійним рівнем, інтелігентністю, спокійною вдачею та толерантністю до колег та студентів. Вихавав двох доньок (одна з них працює в нашому навчальному закладі), має внуків. Разом з дружиною продовжують мешкати у Трускавці.

З роси і води Вам, дорогий Ювіляре ! Низький уклін та подяка за Вашу невтомну працю !

Від імені колег по роботі Леонід Тимошенко

Generic selectors