Дієвий спосіб  профорієнтації: участь студентів у навчальному проєкті «Історична рада»

Студенти-бакалаври факультету історії, педагогіки та психології, а саме спеціальності «Історія», 16 – 17 березня на волонтерських засадах взяли участь у третьому оновленому сезоні навчального проєкту «Історична рада», який відбувся у Молодіжному просторі м. Дрогобича. Метою проєкту є популяризація історії серед молоді,  здобуття студентами-істориками практичного досвіду викладання, підготовка учнів 9-11 класів до Національного мультипредметного тесту.

Прикметно, що  у заході брала участь і доцентка кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін ДДПУ  Світлана Біла. Викладачка виконувала роль менторки,  рецензувала та доповнювала лекції студентів, відповідала на запитання учнів. Також Світлана Ярославівна провела профорієнтаційну роботу зі старшокласниками.

Студенти-лектори обрали цікаві та актуальні теми у межах програми  НМТ. Зокрема, Анжеліка Пруська прочитала лекцію  на тему: «Національно-визвольна війна українського народу під проводом Б. Хмельницького»; Василь Ростоцький – «Україна в роки першої світової війни»; Анастасія  Сітасанова «Євген Коновалець – особистий ворог Сталіна»; Руслан  Жукевич – «СС Галичина, між хрестом та зіркою»; Ольга Клиса  –  «Україна в умовах десталінізації»,  Ярина  Стефанишин – «Становлення України як незалежної держави». Важливо, що студенти свої лекційні виклади побудували як інтерактивні, застосовували мультимедійні презентації, в ході пояснення  ставили проблемні та дискусійні запитання, для закріплення вивченого використовували ребуси та гру «Kahoot!» , а також  ділилися з учнями «лайфхаками»  як легше та якісніше  запам’ятати певний історичний матеріал.  

Ярина  Стефанишин вручила усім учням сувеніри, зроблені власними руками.  В організації заходу, комунікації з учнями,  активну участь брав і студент Віталій Чаповський.  Після прочитаних лекцій учні мали змогу оцінити старання студентів і визначити переможців у різних номінаціях.  Анжеліка Пруська здобула заслужену перемогу за найкращу взаємодію з учасниками, Ольга Клиса підготувала найкращу презентацію, Анастасія Сітасанова перемогла у номінації – «Глядацькі симпатії».  Наприкінці  усім студентам  та менторці організатори заходу  вручили  грамоти та цікаві  історичні книги.  Отож, хочемо подякувати організаторкам проєкту «Історична рада» Олесі Галик, Христині Плесканці, Анні-Марії Кирилюс за отриманий досвід, можливість профорієнтації та приємні враження.   

Світлана Біла, доцентка кафедри всесвітньої історії

Вам буде цікаво