Делегація університету долучилася до роботи круглого столу «Переосмислення педагогічних університетів у контексті моделі Liberal Arts and Sciences»

20 червня 2024 року делегація Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка у складі проректора з наукової роботи Миколи Пантюка, проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та інформаційної діяльності Ігоря Гриника та начальника навчально-методичного відділу Юрія Скварка взяли участь у роботі круглого столу «Переосмислення педагогічних університетів у контексті моделі Liberal Arts and Sciences», організованому МОН на базі Національного університету «Києво-Могилянська академія».

З доповіддю «Щодо запровадження індивідуальних освітніх траєкторій, міждисциплінарності на бакалаврському рівні освіти, моделі Liberal Arts Education в контексті переосмислення формату і завдань педагогічних університетів України» виступив заступник Міністра освіти і науки України Михайло Винницький. «Стає очевидним, що домінуюча в Україні спеціалізована й професійно орієнтована вища освіта вже не відповідає вимогам часу. Ситуація на сучасному ринку праці змінюється надзвичайно динамічно, тому освітні програми, націлені на формування конкретних фахових навичок, швидко втрачають актуальність. Натомість зростає попит на освіту в дусі Вільних мистецтв (Liberal Arts, Artes Liberales), адже вона робить акцент на загальних знаннях і вміннях, розвитку критичного і творчого мислення, навичках проєктної діяльності та розв’язання проблем», – зазначив доповідач. Михайло Винницький підкреслив, що запровадження моделі Liberal Arts не є обов’язковою вимогою для педагогічних університетів, а є пропозицією для роздумів щодо запровадження інноваційних моделей підготовки фахівців задля підвищення їхньої конкурентоздатності на ринку праці.

Досвідом щодо застосування моделі/ компонентів Liberal Arts Education в університетах України поділилися президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Квіт та перший проректор Українського Католицького університету Ярослав Притула.

Професор факультету Artеs Liberales Варшавського університету, засновник Всеукраїнської громадської організації «Інноваційний університет» та Благодійного фонду «Інститут розвитку освіти» Тарас Фініков ознайомив учасників круглого столу з напрацюваннями свого факультету, який організовано саме за моделлю Liberal Arts.

Керівниця відділу міжнародного співробітництва НаУКМА Лариса Човнюк розповіла про проєкт Erasmus+ КА 2 Розвиток потенціалу вищої освіти «Розробка і запровадження освіти за моделлю Liberal Arts в Україні (LibArt_UA) та деталізувала інформацію про семінар в Університеті імені Адама Міцкевича, Познань (Польща), проведення якого заплановано на 21–25 липня 2024 року. Учасники заходу дискутували, пізнавали нове, обмінювалися рефлексіями.

Generic selectors
Exact matches only