Благодійність студентів та викладачів кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти

Цього тижня студенти спеціальності «Дошкільна освіта» та викладачі кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти факультету історії, педагогіки та психології відвідали дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячому будинку «Оранта» у місті Дрогобичі.

Студенти, їх друзі, близькі, знайомі, викладачі зібрали кошти для придбання гостинців для діток – це були солодощі, соки, печиво, цукерки, фрукти, а також настільні ігри, пазли, повітряний пластилін, канцелярські товари, іграшки та одяг як для малюків, так і для старших діточок. Також студенти груп  ДО2226−Б1 та ДО2226−Б2 підготували виставу за мотивами казки Івана Франка «Лис Микита» (постановниця та режисерка − доцентка кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Оксана Гевко).

З великою цікавістю діти оглядали виставу, як лукавий Лис Микита (неперевершене виконання Діаною Кішко) перехитрював звірів, зокрема, Вовка Неситого (Софія Грушевська), завів у капкани Ведмедя Бурмила (Марія Савшак) та Кота Мурлику (Оля Мельник). Звірі, невдоволені поведінкою підступного Лиса Микити, привели його на суд до царя звірів – Лева (талановите виконання Русланою Присташ). Ведучі Марта Біла та Руслана Ших віртуозно вели розповідь казки, а також у постановці брали участь Війт, Охрім, Селянин, Баранчик (в усі ці ролі перевтілювалася Вікторія Поливко) та інший Баранець й Селянин (виконавиця – Юлія Креховецька).

У гості до малят «Оранти» також прийшли студентки групи ДО2226−Б1 Анна Лесняк та Катерина Луців, викладачки кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Оксана Гевко, Світлана Івах та Анна Федорович, які також брали участь у підготовці вистави й благодійних гостинців.

Після перегляду театралізованого дійства студенти та викладачі залучили дітей до цікавих ігор та забав, а також гаївок, веснянок та інших рухливих ігор. Дошкільнята та молодші школярики охоче провели хороводи «Голубка», «Ой до нори мишко», «Джерельце», пограли Котика та Мишки (охочих було багато, тому було одночасно по декілька Котиків та Мишок). Після того, як дошкільнята пішли на денний сон, ми разом із молодшими та старшими школярами перейшли продовжувати ігри на свіжому повітрі. Цікавими також були «Жабки», «Хустинки», «Колечко» та інші ігри. А ще особливе зацікавлення у дітей викликала командна гра разом із студентами у волейбол. Діти настільки захопилися іграми, що не хотіли нас відпускати й довго з нами прощалися та запрошували частіше до них приходити в гості.

Заклопотаність усіх теперішніми військовими подіями, волонтерством, навчанням, складанням сесій, написанням наукових статей, посібників відволікає нас від тих подій та потреб, які відбуваються зовсім близько від нас, ми не помічаємо, що зовсім поруч хтось потребує допомоги, чи спілкування, просто перебування чи відвідування дітей-сиріт, дітей, старших людей з особливими потребами, людей похилого віку. Згадуємо про них тільки на Свято Миколая, Різдво, Пасху чи інші свята. Але ці люди потребують щоденної уваги. І так хочеться, щоб започатковане і відновлене нами докарантинне відвідування дитячого будинку «Оранта», стало традицією для студентів та викладачів усіх факультетів. Давайте разом творити добро!

Оксана Гевко, доцентка кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти

Generic selectors
Exact matches only