«Без пізнання засад астрономії неможливо зрозуміти поета»

З таким епіграфом Марка Фабія Квінтіліана відбулася публічна лекція професора університету Леоніда Тимошенка про Юрія Дрогобича у межах міських історій. На основі широкої історіографічної та джерельної бази та власних досліджень Леонід Тимошенко вкотре знайомив громадськість з біографією та діяльністю нашого визначного земляка. Говорилося й про міфологізацію постаті, реальні факти його біографії, нарізалися контексти його оточення в Дрогобичі та на Перемишльщині, в Кракові та Італії. Було наведено низку маловідомих чи й зовсім невідомих фактів. Лектор висунув оригінальні трактування доби Юрія Дрогобича, зокрема, думку про те, що уявлення про дрогобичанина як українця можна віднести до пантеону національного міфу.

Леонід Тимошенко зазначив, що про Юрія Дрогобича написано чимало, зокрема вагомими є здобутки науковців Дрогобицького державного педагогічного університету: Михайла Шалати, Ярослава Радевича-Винницького, Валерія Скотного в дослідженні і популяризації його постаті.

Велика аудиторія присутніх (вчительство, школярі, викладачі та представники громадських організацій, працівники культури та журналісти) отримала змогу вперше побачити дуже якісний скан друкованого прогностика Юрія з Дрогобича 1583 р. з бібліотеки Тюбінгена, здійснити фотомандрівку пам’ятними місцями Болоньї, які пам’ятають нашого земляка, побачити рідкісні документи. Леонід Тимошенко повідомив, що готує нову книгу про Юрія з Дрогобича, яка буде написана на сучасних наукових засадах. Учений зібрав чимало невідомої інформації, в контексті якої постане малознана історія доби Юрія з Дрогобича. Він також повідомив, що справжнє прізвище Юрія – Донат, син Михайла, не тільки не припинило своє існування, а й досі побутує в сучасних Україні та Польщі, в тому числі і як чоловіче та жіноче ім’я. Запис заходу «Міські історії від Леоніда Тимошенка. Юрій Дрогобич – велет землі солоної» можна переглянути в Ютубі.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors