#БережиУкраїнське–НосиВишиванку!

ШАНОВНА АКАДЕМІЧНА СПІЛЬНОТО!

 Щороку в третій четвер травня відзначають Міжнародний день вишиванки. Це особливе свято, адже для кожного з нас вона є національною святинею, яка символізує зв’язок поколінь.

Вишиванка – це генетичний код українського народу, що закладений у нас від народження та відображає нашу національну приналежність, неповторну ідентичність і самобутність. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу. В усі часи з любов’ю вишиті матусею складні візерунки служили оберегом від негараздів, притягували удачу, з теплотою нагадували про рідну домівку, де б ми не були.

Сьогодні українці у всьому світі одягають вишиті сорочки, відчуваючи піднесення та урочистість. Спостерігаючи кількість працівників, викладачів та студентів у вишиванках, можна зробити висновок, що це свято ще більше зблизило й об’єднало нашу університетську спільноту. Це дуже важливо в наш час, адже потрібно спільними зусиллями вирішувати існуючі проблеми, рухатися вперед та робити все можливе для розквіту своєї Альма-матер.

 Бажаю всім нам пам’ятати та примножувати добрі традиції, передавати їх нашим нащадкам. Зичу здоров’я і радості, натхнення та позитивних емоцій – і в цей святковий день, і щодня!

Шануймо історію України, зберігаймо її духовні цінності!

Надія СКОТНА,

 ректорка, професорка

Вам буде цікаво