28 квітня — Всесвітній День охорони праці

Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці.

В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.

Новий девіз Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі 2022 року «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я» (Act together to build a positive safety and health culture). У МОП підкреслили, що наявність надійної системи охорони праці, що включає конструктивну участь урядів, роботодавців, працівників, суб’єктів охорони здоров’я та всіх відповідних сторін на національному рівні та рівні підприємств, має вирішальне значення для захисту умов праці та забезпечення безпеки і здоров’я працівників. Завдяки ефективному соціальному діалогу уряд та соціальні партнери можуть брати активну участь на всіх етапах процесів прийняття рішень з охорони праці. Соціальний діалог не тільки сприяє вдосконаленню політик та стратегій у галузі охорони праці, а й допомагає швидше та з більшою ефективністю їх реалізовувати.

Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. Саме тому важливо пам’ятати, що підвищення рівня культури охорони праці в суспільстві – це запорука збереження здоров’я та життя працівників.

Шановні працівники університету!

Служба охорони праці та профспілковий комітет працівників університету вітають вас із Всесвітнім днем охорони праці і бажають комфорту на робочому місці, приємної атмосфери в колективі, де всі дотримуються правил безпеки і піклуються про здоров’я одне одного.