На базі Технічного університету Дрездена (Німеччина) 4–8 травня відбулася kick-off зустріч партнерів нового міжнародного проєкту Erasmus+ KA2 «Навчання цифрової медіаграмотності в умовах суспільних змін в Україні» (Digital Media Literacy Educationin Times of Societal Changein Ukraine).
Участь у зустрічі від Дрогобицького державного педагогічного університет імені Івана Франка взяли: проректор з науково-педагогічної роботи Ігор Гриник, начальниця відділу міжнародних зв’язків Христина Войтович і фахівець відділу міжнародних зв’язків Галина Пристай.
Під час зустрічі партнери обговорили структуру й етапи реалізації проєкту, робочі пакети, показники успішності, механізми звітності, а також напрями міжнародної співпраці в межах консорціуму. Окрему увагу було приділено формуванню робочих груп, узгодженню графіку регулярних зустрічей на 2026 рік та розробці комунікаційної стратегії проєкту, зокрема storytelling-концепції і плану роботи у соціальних мережах. Також учасники працювали над плануванням навчальних курсів і програм професійного розвитку для студентів, викладачів, ІТ-фахівців українських закладів вищої освіти.
Проєкт «Навчання цифрової медіаграмотності в умовах суспільних змін в Україні» офіційно стартував 1 січня 2026 року та триватиме три роки. Його метою є розвиток цифрової медіаграмотності як важливого інструменту інформаційної безпеки, розвитку критичного мислення та підвищення стійкості суспільства до дезінформації в умовах сучасних суспільних викликів.
У межах проєкту передбачено створення Центрів цифрової медіаграмотності у чотирьох українських університетах-партнерах. Центри функціонуватимуть як осередки міждисциплінарної освіти та трансферу знань і надаватимуть доступ до структурованих навчальних курсів, мікрокваліфікацій, цифрових освітніх ресурсів й можливостей для самостійного навчання.
Особливу увагу проєкт приділяє доступності цифрової освіти для широкої громадськості, зокрема вразливих груп населення. Довгостроковою метою проєкту є зміцнення демократичних цінностей, розвиток критичного мислення, підтримка соціальної згуртованості та підвищення стійкості українського суспільства до інформаційних загроз.
Координатором проєкту виступає Технічний університет Дрездена. Партнерами проєкту є Університет Інсбрука, Черкаський державний технологічний університет, Національний університет «Чернігівська політехніка», Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка і Харківський національний автомобільно-дорожній університет.










