Науковець університету – учасник публічної дискусії «Російська культура як засіб масового ураження»

У Києві 5 травня відбулася публічна дискусія «Російська культура як засіб масового ураження», в якій взяв участь доцент Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, публіцист і есеїст-культуролог Олег Баган. Акцію організував Національний університет «Києво-Могилянська Академія» (президент Сергій Квіт) з метою розгорнути парадигму ідей та тлумачень щодо загроз з боку російської цивілізації в умовах теперішньої війни.

       В дискусії взяли участь: Сергій Квіт як фахівець з масових комунікацій та культуролог; Віра Агеєва, літературознавця, професорка кафедри української літератури НаУКМА; Володимир Єрмоленко, філософ, президент Українського ПЕН; Олександр Бондаренко, літературознавець (Київський національний університет імені Тараса Шевченка). Модерував Максим Яковлєв, доктор політичних наук, директор Школи політичної аналітики, завідувач кафедри міжнародних відносин НаУКМА.

       Протягом півтори години інтенсивних  розмов на вельми широкі теми – від проблем протидії російській масовій культурі до аналізу цивілізаційних основ Євразії – науковці висловили багато проникливих думок, іноді полемічних, щодо глобальної проблеми протистояння наступові російської цивілізації. Одним із лейтмотивів дискусії стала теза про те, що зараз в Україні вже сформувалися нові покоління, які дуже мало знають про російську ментальність і культуру. Відповідно, вони не готові правильно інтерпретувати явища російської культури і літератури, особливості російської суспільної поведінки. Після війни мільйони українців можуть легко повернутися до російських наративів. Тому українські еліти повинні запропонувати сучасному українству якісні академічні форми вивчення та аналізу російської цивілізації, політичної думки, літератури тощо.        Хоча в окремих питанням учасники мали відмінні бачення, задомінували візії про те, що не можна примітивно закриватися від всього російського, а, навпаки, потрібно його активно аналізувати, щоб виробити ефективну стратегію глобального протистояння російському геополітичному та культурному наступові в сучасному і майбутньому.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors