Дрогобицький університет – співорганізатор Всеукраїнського семінару баяністів

7 – 8 лютого 2020 року на базі Трускавецької школи мистецтв ім. Р. Савицького за сприяння Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти й під патронатом кафедри народних музичних інструментів та вокалу інституту музичного мистецтва Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка відбувся «Всеукраїнський семінар викладачів початкової мистецької освіти (баян, акордеон)».

Семінар був присвячений 80-річчю Львівської школи баянно-акордеонного мистецтва й унаочнив у собі декілька складових:

• Лекційні курси: лекція-презентація ілюстрованого довідника «Акордеонне мистецтво: історія та сучасність» Ірини Іваночко, викладача Трускавецької ШМ ім. Р. Савицького у тандемі з магістром Юрієм Дякунчаком, який наочними показами демонстрував можливості сучасного електронного акордеону; лекція «Музична школа та її маленькі вихованці» Віри Вербової, викладача-методиста Остерської ДМШ Чернігівської обл.; лекція «Експериментальний напрямок конструкції сучасного баяна-акордеона» Ігоря Євенка, магістра музичного мистецтва з Івано-Франківська.
  • Виступи гостей: Марини Бриль, кандидата психологічних наук, заслуженого працівника культури України, директора Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти Міністерства культури України із темою «Мистецька освіта майбутнього: методичний аспект»; Лесі Ткаченко, кандидата філософських наук, завідувача відділу формування і моніторингу змісту та якості культурно-мистецької освіти ДНМЦЗКМО із роз’ясненням щодо «Типової програми нового покоління мистецької освіти».
  • Презентацію проекту Типової навчальної програми з навчальної дисципліни «Музичний інструмент баян» елементарного підрівня початкової мистецької освіти координатора групи Андрія Душного, кандидата педагогічних наук, доцента, завідувача кафедри народних музичних інструментів та вокалу.
  • ІІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Львівська баянна школа та її видатні представники» за участі у пленарному засіданні: здобувачів кафедри народних музичних інструментів та вокалу – провідного концертмейстера Наталії Сторонської та старшого викладача Валерія Шафети й аспірантів інституту музичного мистецтва Андрія Олексюка, Антоніни Бойчук, Ганни Савчин (науковий керівник – доц. А. Душний); кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри народних музичних інструментів та вокалу Юрія Чумака; кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри режисури та хореографії факультету культури і мистецтв Львівського національного університету ім. І. Франка Руслана Кундиса; заслуженого працівника культури України, директора КЗ «Великолюбінська дитяча мистецька школа» Мар’яна Паньківа; наступного дня конференція продовжила роботу у секційних засіданнях.
  • Концертна програма за участі учнів, студентів та викладачів різних навчальних інституцій України (музичні школи, коледжі, академія): дитячі ансамблі із Трускавця та Дашави; Максим Костик із Борислава, Олександр Семко із Перегінська, Владислав Салій із Трускавця, Сергій Сапун із Шостки, сімейне тріо баяністів у складі Дениса, Ігоря та Мар’яна Паньківих із Великого Любіня, дует акордеоністів у складі Остапа Гринаша та Володимира Ороса з Дрогобича, дует баяністів у складі Романа Пунейка та Павла Гільченка зі Львова.

Із вітальними адресами виступили: директор Трускавецької школи мистецтв ім. Р. Савицького Ігор Нич; організатор та координатор семінару, завідувач кафедри народних музичних інструментів та вокалу ДДПУ ім. І. Франка Андрій Душний; директор ДНМЦЗКМО Марина Бриль.