Х Міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів «Perpetuum mobile»

29 квітня 2017 року розпочався Х Міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів «Perpetuum mobile» (директор – доцент Андрій Душний, художній керівник – доцент Богдан Пиц). Із вітальними промовами до гостей та учасників конкурсу звернулися: директор Дрогобицького музичного коледжу ім. В. Барвінського кандидат мистецтвознавства Юрій Чумак, директор інституту музичного мистецтва Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка професор Степан Дацюк, заслужений діяч мистецтв України всесвітньовідомий композитор Володимир Зубицький, народний артист України доктор мистецтвознавства завідувач кафедри народних інструментів Одеської музичної академії ім. А. Нєжданової професор Іван Єргієв.

Цьогоріч журі оцінювало виконавську майстерність музикантів, котрі прибули з Білорусі, Сербії, Польщі, Литви, Латвії і, звісно, – з усіх куточків України. Змагання проходили у семи номінаціях, які охоплювали як сольне, так і ансамблеве та оркестрове музикування.

Паралельно із конкурсними прослуховуваннями відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Музичне мистецтво ХХІ століття – історія, теорія, практика», за матеріалами якої випущено збірник праць. Із лекцією «Духовний потенціал творчої особистості» виступив академік доктор мистецтвознавства професор Національної музичної академії ім. П. Чайковського Микола Давидов, методичний семінар провів доктор мистецтвознавства професор Одеської музичної академії ім. А. Нєжданової Іван Єргієв.

Із великим інтересом та захопленням були сприйняті концертні виступи талановитої молоді (Романа Сапунцова, Віталія Салія, Олексія Мурзи, Мілоша Стоіменова, Егле Барткевічюте, оркестру народних інструментів під керуванням Романа Стахніва) та відомих майстрів баянно-акордеонного мистецтва (Володимира, Наталії та Станіслава Зубицьких, Івана Єргієва, Владислава Пліговки, Дмитра Жарікова, квартету баяністів ім. Миколи Різоля).

Завершився конкурс 3 травня 2017 року нагородженням переможців та концертом лауреатів, який ще раз засвідчив як авторитетність журі, так і таланти нового покоління музикантів. А сам захід став яскравим мистецьким явищем для Дрогобиччини та й України загалом.