Використання програми «Zoom» для проведення онлайн занять та конференцій

Zoom – це сервіс для проведення відеоконференцій та онлайн-зустрічей. Організувати зустріч може будь-який користувач, що створив обліковий запис. Безкоштовна версія програми дозволяє проводити відеоконференцію тривалістю 40 хвилин, однак на період пандемії сервіс прибрав це обмеження.

Zoom відмінно підходить для відеоконференцій, роботи, індивідуальних та групових занять. Користувачі можуть використовувати додаток як на комп’ютері, так і на планшеті й телефоні. До відеоконференції може підключитися будь-який, користувач за посилання, або ідентифікатором конференції. Захід можна запланувати заздалегідь, а також зробити перманентне посилання, тобто для постійних зустрічей у певний час.

Як завантажити і налаштувати Zoom

Щоб завантажити і встановити додаток Zoom, необхідно перейти на сторінку завантаження програми zoom.us/download і натиснути кнопку “Завантажити” в розділі “Клієнт Zoom для конференцій”. Програма автоматично завантажиться.
Як завантажити і встановити Zoom на комп’ютер

Потім потрібно зареєструватися в сервісі: ввести свою електронну пошту, на яку прийде лист з підтвердженням реєстрації. Потім в відкритому сайті потрібно буде вказати своє ім’я, прізвище і придумати пароль. Після цієї процедури потрібно авторизуватися в Zoom, використовуючи свій email та пароль.

Як зареєструватися в Zoom безкоштовно
Процедура реєстрації в Zoom

Процедура реєстрації в Zoom

Тепер сервіс готовий до використання: можна як створювати власні конференції, так і підключатися до інших, використовуючи 9-значний ID-код. Якщо ви створили свою конференцію, то запросити учасників можна декількома способами:

  • Відправивши посилання (URL) конференції;
  • Відправивши 9-значний ID-код;
  • Відправивши запрошення поштою.
Як відправити запрошення на конференцію в Zoom

Вся процедура створення або підключення конференції в Zoom відбувається за лічені хвилини і буквально в пару кліків мишкою.

Записуйте дзвінки в Zoom як відео

Запис конференції в Zoom

Zoom дозволяє записувати будь-які вебконференції в вигляді відео, щоб потім було зручно їх переглядати. Запис проводиться або на локальне сховище, або в хмарне. Локальне означає, що ви зберігатимете відеофайл на своєму комп’ютері. В хмарі зберігання надійніше, оскільки зберігається на віддалені сервери Zoom, але така послуга платна. Одним з переваг хмарних рішень є те, що люди можуть переглянути записане відео в веббраузері з будь-якої точки світу.

Налаштування відеозапису веб-конференцій в Zoom

Налаштування відеозапису веб-конференцій в Zoom
Фото: Сьогодні

Перш ніж почати запис, перейдіть в налаштування Zoom, а потім виберіть функцію “Запис”. Тут ви можете налаштувати місце зберігання відеороликів, додати тимчасові мітки або оптимізувати відео для перегляду в інших відеоредакторах. Запис проводиться у вікні онлайн-трансляції за допомогою кнопки “Запис”. Зупинка запису буде проведена після закінчення конференції або після натискання кнопки “Стоп” поблизу верхнього краю вікна.

Коментарі

Для зручності конференцій Zoom дозволяє проводити анотації – запуск віртуальної дошки або на екрані робочого столу комп’ютера, де можна малювати різноманітні фігури для підкреслення контексту бесіди, що може бути дуже корисно при обговоренні візуальних матеріалів під час дистанційного навчання.
Використання коментарів і анотацій в Zoom

Використання коментарів і анотацій в Zoom
Фото: Сьогодні

Щоб використовувати коментарі, виберіть “Демонстрацію екрану” в нижній частині вікна, виберіть спосіб: дошку повідомлень або демонстрацію екрану – в останньому випадку потрібно натиснути кнопку “Коментарі”, яка з’явиться вгорі.

Коментарі в Zoom

Потім з’явиться панель інструментів з усіма параметрами анотування, включаючи текст, малювання, стрілки, фігури та інше. Доповідач може використовувати кнопку “Зберегти” на панелі інструментів, щоб зробити повне зображення з анотаціями у вигляді скріншоту. Ви також можете повністю відключити анотації учасників.

Збереження налаштувань конференцій Zoom

Якщо ви часто проводитимете свої онлайн-зустрічі в Zoom, то не потрібно кожного разу створювати нову конференцію з новим URL або ID. Сервіс дозволяє створювати повторювані збори з одними і тими ж налаштуваннями – досить буде вказати час наступної зустрічі і користувачі можуть підключатися до вас за колишніми даними авторизації.
Налаштування запланованих онлайн-конференцій в Zoom

Для цього необхідно зайти в налаштування свого профілю Zoom, там вибрати пункт “Конференції” і натиснути кнопку “Запланувати конференцію”. Потім обов’язково поставити галочку напроти пункту “Періодична конференція”. Потім ви в календарі виставите дату зразкового завершення ваших онлайн-зустрічей, наприклад, через місяць – тоді ваші налаштування перестануть працювати.

Збір зворотного зв’язку від учасників Zoom

Активація режиму зворотного зв'язку в Zoom

Активація режиму зворотного зв’язку в Zoom
Фото: Сьогодні

Після проведення онлайн-конференції ви можете збирати необхідну інформацію від учасників, щоб вони оцінили вашу презентацію. При активації цієї функції вам відображатиметься опитування думок користувачів наприкінці кожної конференції. Якщо учасники дають несхвальну відповідь, вони можуть надати додаткові відомості про те, що пішло не так. Включається ця опція в налаштуваннях профілю, потім потрібно доскролити вниз до пунктів “Зворотній зв’язок з Zoom” і “Відображати опитування зворотного зв’язку наприкінці конференції” – активуйте обидва перемикачі.

Вам буде цікаво

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors