Вручення відзнак польським партнерам

Уже понад 20 років триває навчально-наукова співпраця між Державним закладом вищої освіти Колегіум Вітелона (м. Лєгниця, Республіка Польща) та Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка, яка характеризується масштабністю, багатогранністю та результативністю. За час кооперації проведено десятки спільних конференцій, наукових досліджень і публікацій, реалізовано низку наукових та навчальних проєктів, програм академічних обмінів викладачів та студентів.

Особливо активною є співпраця між обома закладами вищої освіти в останні роки. Після вторгнення російських загарбників на українську землю, польські друзі не залишились осторонь, а активно розпочали допомагати як внутрішньо переміщеним особам, які проживають у студентському гуртожитку, так і університету загалом. Розвиток плідної співпраці між нашими закладами став можливим за безпосередньої участі заступника канцлера Державного закладу вищої освіти Колегіум Вітелона, голови правління громадської організації «Спільнота академічна» Єжи Стефаняка та доцентки кафедри соціальних і гуманітарних наук, членкині громадської організації «Спільнота академічна» докторки Беати Скварек. З огляду на безпосередню участь Єжи Стефаняка та Беати Скварек у розвитку міжнародної співпраці між обома закладами, вагомий внесок у підготовці спільних соціальних, навчальних проєктів та їх реалізації, а також за активну волонтерську та благодійну діяльність вчена рада Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка своїм рішенням від 3 листопада 2022 № 12 нагородила наших колег Відзнаками вченої ради університету.

12 червня 2023 року в актовій залі головного корпусу університету відбулось урочисте засідання вченої ради, де Єжи Стефаняку та Беаті Скварек було вручено нагороди. Делегацію з Лєгниці також представляла проректор з навчальної роботи та роботи зі студентами доктор Моніка Вержбіцка.

Ректор професор Валентина Бодак представила спільні досягнення у сфері міжнародної співпраці, подякувала за потужну підтримку польських партнерів у нелегкий для України час, висловила сподівання на продовження і розвиток співпраці та вручила Відзнаки вченої ради Дрогобицького університету заступнику канцлера Єжи Стефаняку та докторці Беаті Скварек. Присутні на вченій раді голова Дрогобицької військової адміністрації Степан Кулиняк і директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак також долучилися до нагородження та відзначили значну підтримку польських партнерів, їхню допомогу в облаштуванні життєзабезпечення внутрішньо переміщених осіб і підтримку України в її боротьбі за свободу й територіальну цілісність.

Єжи Стефаняк та Беата Скварек висловили вдячність за вручені відзнаки й запевнили, що Колегіум Вітелона продовжуватиме і розвиватиме співпрацю з Дрогобицьким університетом. Зокрема, під час перебування у Дрогобичі відбулося декілька зустрічей з приводу планування нових заходів і проєктів, участі викладачів та студентів у програмах міжнародної академічної мобільності. Вагомим жестом підтримки університету польськими колегами став нещодавно зреалізований проєкт з облаштування кімнати творчого та фізичного розвитку для дітей ВПО у гуртожитку № 5, де було проведено капітальний ремонт, придбано необхідний спортивний інвентар та меблі для повноцінної роботи з дітьми.

Приємним сюрпризом до нагород та відзнак став концертний виступ студентів і викладачів факультету початкової освіти та мистецтва. Після концерту делегація на чолі з ректором Валентиною Бодак урочисто відкрили кімнату творчого та фізичного розвитку для дітей ВПО в університетському гуртожитку № 5, де присутнім дітям вручили солодощі, настільні ігри й м’які іграшки.

Вам буде цікаво