Відзначаємо 166-у річницю від Дня народження українського національного генія Івана Франка

27 – 28 серпня 2022 року Україна відзначає 166-у річницю від Дня народження українського національного генія Івана Франка. У ці дні відбулося вшанування Каменяра на Дрогобиччині низкою культурно-просвітницьких заходів, співорганізатором яких став і Дрогобицький університет, що носить ім’я Івана Франка.

Розпочалися заходи покладанням квітів до підніжжя пам’ятника Каменяреві у Дрогобичі. Наступною локацією став пам’ятний Хрест, що у селі Нагуєвичі, де відбувся молебень. Його провели отці Андрій Безушко та Тарас Коберинко. Серед чисельних гостей були правнуки Івана Франка Петро та Любов Галущаки, проректор з наукової роботи Дрогобицького університету професор Микола Пантюк, депутати Верховної Ради Михайло Цимбалюк і Орест Саламаха, голова Дрогобицької районної військової адміністрації Степан Кулиняк, голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич, голова Дрогобицької ОТГ Тарас Кучма, депутати різних рівнів, науковці, історики, франкознавці, всі, хто знає і любить творчість Івана Франка.

Друга частина заходів відбулася у Народному домі імені Івана Франка, а саме наукова панельна дискусія «Украдені імена: «Національна приналежність нематеріальної культурної спадщини ХVІІІ–ХХ ст.: теорія і практика»».

Доцент Дрогобицького університету Володимир Галик презентував власну приватну виставку «Іван Франко та Франкіана на поштових і непоштових конвертах».

28 серпня у Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» відбувся VІ благодійний етно-фест на підтримку Збройних Сил України. Відкрив захід директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» доцент Богдан Лазорак. Із вітальним словом до гостей заходу звернулися: правнук Івана Франка Петро Галущак, голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, проректор з наукової роботи Дрогобицького університету професор Микола Пантюк, директор Міжнародного фонду імені Івана Франка Ігор Курус, депутат Верховної ради Михайло Цимбалюк, директор Дрогобицького фахового коледжу нафти і газу доцент Юрій Хомош. Продовжився захід концертною програмою.