»

ВІДКРИТТЯ МУЗЕЮ-СТУДІЇ ІВАНА ФРАНКА В ДРОГОБИЦЬКОМУ ДЕРЖАВНОМУ ПЕДАГОГІЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА

26 серпня 2023 року в стінах факультету української та іноземної філології (ауд. 52) відбулося святкове відкриття Музею-студії Івана Франка.

Ідея виникла ще в міжвоєнний час в середовищі товариства “Робітнича громада”, проте через позицію тодішньої польської адміністрації статут українського музею таки не був підписаний.

Інтелігенція Франкового краю почала відроджувати цю ідею щойно у 2000-х в академічному просторі Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, зокрема щодо відкриття музею-студії у давньому корпусі гімназії імені Франца Йосифа І, в якому впродовж 1867 –1875 рр. навчався український геній Іван Франко. Відкриття Музею-студії Івана Франка у стінах колишньої гімназії – це передусім увічнення цього меморіального місця, це збереження памʼяті про Івана Франка і його духовних та національних заповітів для майбутніх поколінь.

Розпочалося святкове дійство вшануванням памʼяті Героїв України та піснею «Вічний революціонер».

До присутніх у залі з вітальним словом звернувся проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних звʼязків та інформаційної діяльності, доцент Ігор Гриник. Капелан університету, отець Олег Кекош привітав гостей та освятив Музей-студію Івана Франка.

Зі словами привітання виступив декан факультету української та іноземної філології, професор Петро Мацьків, котрий згадав історію створення, життя та навчання Івана Франка, а також усіх, хто долучився до створення музею-студії, а саме: Стрийський краєзнавчий музей «Верховина», Дім Франка у Львові, Інститут Івана Франка НАН України. Особлива подяка ректору університету, професору Валентині Бодак, котра була не лише організатором створення музею-студї, а й потужним “локомотивом” реалізації цього проєкту.

З вітальними словами виступили поважні гості свята: Ігор Курус – директор Міжнародного фонду Івана Франка, Петро Галущак – правнук Івана Франка, Богдан Лазорак – директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», Богдан Тихолоз – директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка.

Відкриття Музею-студії Івана Франка не було б таким чудовим без музичних номерів у виконанні викладачів факультету початкової освіти та мистецтва – «Спасибі тобі, моє сонечко» (муз. Романа Совʼяка), «Молитва» (сл. і муз. Валерія Квасневського, викали доценти Галина Стець та Світлана Кишакевич, акомпанувала Тамара Козій), «Ой, ти дівчино, з горіха зерня» (музикаA. Кос-Анатольського, соліст Андрій Боженський, концертместер Валерій Шафета), віночок українських пісень (соліст Василь Гамар).

Урочиста частина відкриття завершилась спільним фото та Франко-кавуванням.

Наша неодмінна перемога, у яку ми віримо і яку своєю зброєю, жертовністю та щоденною працею наближаємо,

стане найкращим дарунком

Франковому Генію. Учителю. Мислителю. Пророку.