V Літературно-мистецька академія «Країна Франкіана»

25 травня 2017 року в актовому залі головного корпусу університету відбулося урочисте відкриття V Літературно-мистецької академії «Країна Франкіана», організаторами якої виступили Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, Дрогобицька міська рада, Львівський обласний академічний музично-драматичний театр імені Ю. Дрогобича, Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі» та музей «Дрогобиччина».

Відкрив святкову академію директор лабораторії франкознавства, професор Євген Пшеничний. Із вітальним словом до гостей та учасників заходу звернулися ректор університету професор Надія Скотна, заступник міського голови міста Дрогобич Василь Качмар, професор Інституту Івана Франка НАН України Євген Нахлік та доцент Інституту франкознавства ЛНУ імені Івана Франка Василь Будний.

Для присутніх гостей академії лекції прочитали професор Михайло Шалата («Іван Франко про Івана Мазепу») та директор національного літературно-меморіального музею Івана Франка у Львові Богдан Тихолоз («Музей у структурі франкознавства як науки»).

Робота академії продовжилася засіданням «круглого столу» «Мирослав Мороз та його «Літопис життя і творчості Івана Франка» за участю упорядниці «Літопису…» доньки вченого Дарії Гонтаревої-Мороз, директора видавництва «Артос» Михайла Перуна, відомих франкознавців: Галини Бурлаки (Київ), Михайла Гнатюка (Львів), Миколи Ільницького (Львів), Олени Луцишин (Львів), Ярослави Мельник (Львів), професора Богдана Тихолоза (Львів) Богдана Якимовича (Львів), доцента Галини Сабат та професора Михайла Шалати.

Цього ж дня на філологічному факультеті відбувся науковий франкознавчий семінар «Нагуєвицькі читання – 2017. Іван Франко у вимірах сучасної філології: націософські, культурологічні та методичні аспекти», у якому взяли участь Євген Нахлік, Микола Легкий, Алла Швець (Інститут Івана Франка НАН України), Василь Будний. Також до уваги гостей академії було представлено виставку франкознавчих праць науковців філологічного факультету.

В рамках проведення V Літературно-мистецької академії «Країна Франкіана» відбулися студентська наукова конференція «Іван Франко: невичерпність атома» та науково-методичний семінар з учителями загальноосвітніх шкіл Дрогобича і Стебника «Іван Франко і світова література».

На завершення такого насиченого мистецькими подіями дня у Львівському обласному академічному музично-драматичному театрі імені Ю. Дрогобича пройшла вистава Хмельницького академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Михайла Старицького «Украдене щастя» за однойменним твором Івана Франка.