Участь викладачів факультету історії, педагогіки та психології у Міжнародному тижні в Університеті ВІВЕС

Впродовж 5-9 лютого викладачі факультету історії, педагогіки та психології ДДПУ професорка Тетяна Логвиненко та доцентка Марія Заміщак взяли участь у Міжнародному тижні в університеті прикладних наук ВІВЕС (м. Брюгге, Бельгія).

Цей захід, участь в якому протягом останніх 10 років вже стала традиційною для викладачів кафедри соціальної педагогіки та корекційної освіти, передбачав проведення лекцій для бельгійських студентів спеціальностей соціальна робота, педагогіка та психологія. Цього разу до читання лекцій впродовж тижня«Innovative approaches to teaching global perspectives» долучились лектори з університетів 12 країн: Данії, Кенії, Литви, Польщі, Північно-Африканської Республіки, Румунії, Руанди, Тайваню, України, Уганди, Філіппін та Швеції.

Заняття проходили в надзвичайно теплій, дружній атмосфері. Студенти з зацікавленням прослухали лекції «Розвиток інклюзивної освіти в Україні» (проф. Тетяна Логвиненко) та «Освітні технології в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами» (доц. Марія Заміщак). Приємною та очікуваною була можливість зустрітися викладачаміз групою наших студентів, які зараз перебувають на навчанні в цьому університеті.

Під час перебування відбулась низка робочих зустрічей і професійних обговорень планів майбутньої співпраці університетів-партнерів з багаторічними друзями Патріком Беллінком, Іваном ван Гулле, Елс Каленс, Світланою Мусіною (Бельгія), Заболщем Херманом, Карлою Барт, Костянтином Паскаріо (Румунія) і знайомство з новими колегами Алдоною Аугустінієне і Вілією Станісаускієне (Литва) та Марією Ерікссон і Асею Арвідссон (Швеція).

Одночасно впродовж двох днів тривала спільна робота над підготовкою нових міжнародних проєктів. Один із них – BIP (BlendedIntensive Рrograms) «Iнтеграція та шкільна інклюзія дітей з особливими освітніми потребами»– передбачає участь студентів і викладачів з Бельгії, України, Польщі, Румунії, Фінляндії та представників громадської організації Орадеа (м. Ліер, Бельгія) і буде реалізовуватися у квітні-травні 2024 року.

Другим стане трирічний проєкт Еразмус+КА2 з робочою назвою «Inclusive Education: BURP» («Інклюзивна освіта: Бельгія-Україна-Румунія-Польща»), колективна робота над розробкою якого започаткована інтернаціональною командою викладачів університетів ВІВЕС (Бельгія), ДДПУ імені Івана Франка (Україна), університету м. Орадеа (Румунія) та Люблінського католицького університету імені Яна Павла ІІ (Польща).

Отже, попереду нові складні завдання, цікава та надзвичайно творча робота і захоплюючі перспективи одержання нового досвіду навчальної та науково-дослідницької роботи у сфері соціально-педагогічної діяльності та інклюзивної освіти як для наших студентів, так і для викладачів.

Вам буде цікаво