У стінах факультету історії, педагогіки та психології 23 травня, у День Героїв України та у часі тривалості Всеукраїнського Фестивалю науки в університеті й циклу заходів «Країни Франкіани», пройшла науково-практична конференція викладачів і студентів під назвою: «Україна в Європі і світі: виклики та можливості у протистоянні з російським агресором».
Захід було організовано деканатом факультету та кафедрою всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін, зокрема за безпосередньої участі: декана, доцента Ореста Гука, заступників декана, доцентів Володимира Галика (голова оргкомітету) та доцента Андрія Зимянського, завідувача кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін, професора Олега Петречка і доцентки цієї ж кафедри Світлани Білої.
Основну рушійну силу конференції сформували студенти-історики та студенти іноземної філології, які організувалися до участі у заході в рамах вивчення загальноуніверситетської вибіркової дисципліни «Україна в Європі і світі». Окремими стараннями до проведення конференції долучилися представники студентського активу факультету історії, педагогіки та психології Роман Куциняк та Вікторія Строк. Модерування заходу проходило за участю Володимира Галика.
Конференція відбувалася у такій хронології: виголошення вітальних слів і доповідей викладачів та демонстрування студентських презентацій на теми європейської та євроатлантичної інтеграції України.
У вітальному слові декан факультету, доцент Орест Гук, акцентуючи на Дні Героїв України та дякуючи нашим ЗСУ за захист, привітав присутніх, побажавши плідної роботи та наголосив на важливості вивчення зовнішньополітичних пріоритетів нашої держави у час російсько-української війни. Доцент Андрій Зимянський розповів про ресурсність та резильєнтність у кризових ситуаціях під час російсько-української війни. Доцент Володимир Галик, вітаючи учасників та гостей конференції, у загальних рисах прослідкував процес зародження витоків й розвитку європейської та євроатлантичної інтеграції від минулого до сьогодення, зробивши наголос на важливості цих процесів. Доцентка кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін Світлана Біла у своїй доповіді глибоко охарактеризувала потенційні можливості застосування методу усної історії у дослідженні проблем адаптації українців-емігрантів на прикладі Австрії.
Після виступів викладачів відбулося представлення студентських тематичних презентацій, які торкалися проблем європейської та євроатлантичної інтеграції України на сучасному етапі. Окремо було обговорено питання взаємин Європейського Союзу і України, де акцентовано на дискусіях в площинні здобуття членства України в ЄС (презентація авторства Василини Федів – група ПАН-2226Б), а також проблеми взаємовідносин НАТО і України, де більш детально було обговорено аспекти порозуміння і непорозуміння у час російсько-української війни (презентація авторства Анастасії Коновал – група ІП-2226Б2). Подальші презентації стосувалися проблеми взаємин України із окремими державами. Наприклад, студент групи ІП-2226Б2 Олександр Кастріца представив презентацію на тему: «Взаємини України із США в період російсько-української війни», студент групи ПА-2226Б Остап Вирста розповів про взаємини України із Великобританією після повномасштабного російського вторгнення. Не менш цікавими були й презентації студентки групи ПАН-2226Б Яни Явір на тему: «Взаємини України і Польщі в роки російсько-української війни» та студентки групи ІП-2226Б2 Софії Притули про взаємини України із Німеччиною у час російсько-української війни.
Усі доповіді та студентські презентації були наповнені цікавим підбором фактологічних і наочних матеріалів, що у свою чергу уможливлювало легке сприйняття того, про що йшла мова. Після кожної доповіді й презентації проходило жваве обговорення та дискусія з окремих вкрай важливих питань із порушених проблем.
Робота конференції завершилася словами вдячності ЗСУ та Героям України. Окрема подяка від організаторів була також адресована й всім учасникам та гостям конференції. Говорячи про ближче майбутнє, організатори заходу окреслили перспективи подальшої роботи.
Володимир Галик, доцент, голова оргкомітету конференції





