Схиляємо голови в скорботі…

20 лютого 2017 року на філологічного факультеті відбулося вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Сиві печалі. Темна скорботність.
Хмари на серці. Хмари на сонці.
Сотнику! Сотнику! Де твоя сотня?
Сотнику, сотнику, де твої хлопці?..

20 лютого Україна схиляє в скорботі голову перед жертовним Чином новітніх Героїв – Чином Небесної Сотні. Найчорніший морок лютневих ночей 2014 року прояснила кров Воїнів Світла. Беззбройні юнаки і зрілі мужі йшли під кулі на Інститутській, одержимі високою ідеєю – ідеєю повноцінного буття у своїй державі і ціною життя долали смерть – національну оспалість, байдужість, нігілізм.

На філологічному факультеті вшанували пам’ять Героїв Майдану новітнім українським реквіємом – «Плине кача по Тисині…» – і поетичною композицією та щирою молитвою. Звучали проникливі рядки відомих поетів – Дмитра Павличка, Мар’яни Савки, Любові Проць, Антоніни Листопад, а також тих, хто, можливо, написав у дні Революції перший та останній у житті вірш. «Горить свіча, уста мої в молитві…»

Майдан – це територія майбутнього, яке завжди житиме в нас разом з іменами тих, хто за нього віддав найдорожче – власне життя на очах усього світу.

Пам’ятаємо!..