Студент Дрогобицького університету – у п’ятірці кращих баяністів-акордеоністів світу

Міжнародний конкурс світового рівня серед баяністів-акордеоністів «Трофей світу» («Trophée Mondial De L’Accordéon») – один із престижних у професійному виконавстві. Ініціатором його проведення виступає Всесвітня Конфедерація Акордеоністів «Confédération Mondiale De L’Accordéon» (президент – Фредерік Дешамп).

Цього року він відбувся в 70-й раз і став ювілейним дійством, а його хрещеним батьком виступив відомий на весь світ баяніст Рішар Гальяно, котрий аналогічно святкував свій 70-річний ювілей у грудні 2020 року.

В межах «Трофею світу» відбувається конкурс «International Open Trophy». Відмінність їхня в тому, що перший – для професіоналів у декілька турів, другий – однотуровий, у якому беруть участь як професіонали, так і аматори різного віку.

Серед представників-учасників близько 50 країн світу із 4 континентів. До складу журі увійшли 50 делегатів та низка разових членів журі.

В номінації «IOT 18 andover Classic» у «International Open Trophy» вперше брав участь здобувач другого (магістерського) рівня вищої освіти інституту музичного мистецтва Микола Головчак (гр. МЗз-11М, клас доцента Андрія Душного).

До складу журі вказаної номінації ввійшли представники Китаю, Литви, Великої Британії, Польщі, Болгарії, Португалії, Сербії, Росії, США, Ізраїлю, Чехії, України (Я. Олексів (Львів), І. Саєнко (Київ), С. Передрій (Запоріжжя)), котрі не могли оцінювати виконавців країни, яку вони репрезентують. Серед учасників – представники Китаю, Франції, України, Чехії, Італії, Сербії, Японії. Загалом – 21 конкурсант.

Переможцями у номінації «IOT 18 andover Classic» стали два представники київської школи, два із Китаю і наш Микола Головчак – V місце, диплом! У конкурсній програмі були представлені твори «Oblivion» А. П’яцолли, Варіації на тему лемківської народної пісні «Кедь ми прийшла карта» та авторський твір «Токата».

Варто наголосити, що у згаданій номінації І місце здобув діючий лауреат «Трофею світу» минулих років Максим Гафич, котрий свого часу дивував публіку Дрогобиччини та гостей «Perpetuum mobile» виконавською вправністю як учасник та концертант. У п’ятірку кращих увійшли три представники від України та два з Китаю, що важливо та пріоритетно для української баянно-акордеонної школи.

Бажаємо Миколі Головчаку подальших творчих успіхів!

Антоніна БОЙЧУК,

аспірантка інституту музичного мистецтва

Вам буде цікаво