Робочий візит делегації дрогобицького університету до університету Анадолу у Туреччині

Упродовж 10 – 12 січня викладачки Дрогобицького державного педагогічного університету Ореста Карпенко, Тетяна Логвиненко та Леся Перхун взяли участь у черговому етапі реалізації Міжнародного проєкту ERASMUS+ KА2 «CRED4TEACH», який проходив в Університеті Анадолу (м. Ескішехір, Туреччина).

Під час очної навчальної сесії «Towards Becoming a MOOC Designer Training», яку проводив доктор філософії Дженіз Хакан Айдін (Head of the Distance Education Department Anadolu University, Open Education Faculty), представники закладів вищої освіти України, Чорногорії, Албанії, Німеччини, Португалії, Естонії, Албанії знайомились з досвідом організації масових відкритих онлайн курсів, якими Університетом Анадолу охоплено 1 мільйон студентів в різних куточках світу.

У перший день роботи семінару учасники ознайомились із системою відкритого та дистанційного навчання в університеті, тематикою масових відкритих онлайн курсів. Надзвичайно цікавим був огляд спеціально обладнаних робочих кабінетів викладачів для проведення онлайн занять (лекцій, конференцій, консультацій) та спеціальних лабораторій зі створення відкритих онлайн курсів, аудіо- та відео- навчальних матеріалів, ознайомлення з університетським видавництвом з дизайну та друку допоміжних навчально-методичних матеріалів тощо.

Друга половина дня була присвячена роботі в групах, де обговорювались матеріали запропонованих учасниками відкритих онлайн курсів: їх структура та зміст завдань, вироблялось спільне бачення їх педагогічних засад, організаційно-методичних і технологічних підходів до забезпечення зворотного зв’язку та розробки критеріїв оцінювання результатів навчання. Слухачі мали можливість обмінятись першим досвідом, отримати практичні поради щодо розробки та подальшого створення і реалізації масових відкритих онлайн курсів.

Наступні дні роботи були наповнені активною, спільною, творчою діяльністю з обміну ідеями, інноваційними підходами та пропозиціями щодо подальшої роботи з розробки матеріалів МВОК.
Завершальним етапом роботи семінару була презентація кожною групою учасників власних матеріалів майбутніх відкритих курсів та вироблення майбутнього плану роботи. Отже, попереду цікава, інноваційна робота із подальшої реалізації проєкту.