Професор Дрогобицького державного педагогічного університету Ігор Набитович – один із двох перших лавреатів Премії імені Митрополита Андрея Шептицького

Професор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка та Університету імені Марії Кюрі-Склодовської в Польщі, головний редактор журналу «Слово і Час» Інституту Літератури Національної Академії Наук України Ігор Набитович

став лавреатом Премії імені Митрополита Андрея Шептицього у номінації «Мистецтвознавство».

На конкурс було подано його наукову монографію «Саґа мистецької родини: Алєксандер Фредро, Софія Шептицька, митрополит Андрей Шептицький», яку опублікувало видавництво «Дух і Літера» (Київ, 2023, 792 с.).

Водночас у номінаціях «Державність» і «Культура» лауреатом став Ігор Калинець – видатний наш поет і прозаїк, один із представників славетної когорти українських шістдесятників, політв’язень, Почесний доктор Львівського університету ім. І. Франка. Його пошановано за вагомий внесок у розвиток державності і культури України.

«Премія імені Митрополита Андрея Шептицького – це одна з найповажніших премій з поміж тих, що нині є в Україні. Її заснували голова Львівської обласної військової адміністрації і Львівська обласна рада, а Положення про премію розробив департамент освіти і науки. Переконаний, що ця премія буде не тільки гідним пошануванням імені Великого Митрополита, але й стимулом для розвитку досліджень у тих сферах, якими цікавився Андрей Шептицький», – наголосив Олег Паска, директор департаменту науки і освіти Львівської ОДА. Він також підкреслив, що всі учасники конкурсу гідні визнання, тому комісії, яка складається з відомих науковців, богословів, релігійних і громадських діячів, було надзвичайно важко визначити переможців. «Я сердечно вітаю Ігоря Набитовича та Ігоря Калинця з перемогою. Зичу їм нових здобутків у справі духовного зростання українців, про яку так саможертовно дбав митрополит Андрей Шептицький», – зазначив Олег Паска.

Премія імені Митрополита Андрея Шептицього заснована 2023. Її вручатимуть вперше 1 листопада – у день смерті великого Митрополита. Лавреатам вручать пам’ятні відзнаки і дипломи та виплатять грошову винагороду в сумі 200 тисяч гривень кожному за рахунок коштів, передбачених в обласному бюджеті на 2023 рік.