Пам’яті знаменитого земляка Юрія Дрогобича: наукова конференція студентів та аспірантів університету

Юрій Дрогобич (Котермак)– відомий науковець епохи Відродження, освітній діяч, поет, філософ, астроном, доктор мистецтв і медицини, вчитель Миколи Коперника, ректор Болонського університету, автор першої друкованої української книги.

З метою вшанування пам’яті нашого знаменитого земляка 17 квітня відбулася наукова конференція «Постать Юрія Дрогобича на мапі визначних людей України (до 530-ої річниці від дня смерті мислителя)», організована Науковим товариством студентів та аспірантів імені професора Василя Надім’янова нашого університету.

Модератором конференції виступив аспірант ІІІ-го року підготовки Назарій Юрчишин. Вітальне слово виголосила завідувачка аспірантури та докторантури доцентка Олена Куцик.

Основний контекст розвитку астрономічної наукової думки та місце Юрія Дрогобича в ньому цікаво та змістовно висвітлив кандидат фізико-математичних наук, доцент, завідувач кафедри фізики та інформаційних систем нашого університету Віталій Гольський. Інший аспект діяльності Юрія Дрогобича, а саме його внесок у розвиток медичних знань, проаналізувала Катерина Фещак, аспірантка І року підготовки факультету історії, педагогіки та психології. Вплив Юрія Дрогобича на книгодрукування проілюструвала Ірина Комарницька, студентка ІІІ курсу факультету української та іноземної філології. Основні віхи життя Юрія Дрогобича у своїх доповідях висвітлили Соломія Созанська, студентка ІІ курсу факультету фізики, математики, економіки та інноваційних технологій, та Назарій Юрчишин, аспірант ІІІ-го року підготовки факультету історії, педагогіки та психології.

Друга частина пленарного засідання була присвячена визначним людям України. Варто відзначити ґрунтовну та змістовну доповідь студентки І курсу факультету фізики, математики, економіки та інформаційних технологій Марії Регей – «Внесок українських вчених у розвиток світової фізики та астрономії: від історичних досягнень до сучасних інновацій». Пізнавальною була й доповідь Миколи Костирка, аспіранта І року підготовки факультету історії, педагогіки та психології, присвячена постатям Ореста Нижника та Зенона Гузара в діяльності Українського Народного Фронту.  Дрогобицькими слідами вчительки з Миколаєва на Дністрі Уляни Кравченко усіх присутніх провела Оксана Калитяк, студентка І курсу факультету початкової освіти та мистецтва. Про Героїню світу, поетку та вишивальницю, учасницю Української гельсінської спілки Ірину Сеник розповіла Лідія Мазурчак, аспірантка І року підготовки факультету історії, педагогіки та психології. Цікавою була й доповідь Наталії Яблінської, студентки І курсу факультету початкової освіти та мистецтва, присвячена постаті Маурикія Готтліба, художника з Дрогобича, однокласника Івана Франка. Усі доповідачі підготували презентації. Не менш цікавими були доповіді й на секційних засіданнях. Підсумки конференції підвів проректор з наукової роботи професор Микола Пантюк, який вручив доповідачам сертифікати учасників та наголосив, що сьогодні особливо важливо вивчати локальну історію, досліджувати долі наших попередників та сучасників, адже це формує та ідентифікує нас у світі.