Осмислення феномену Галичини

19 жовтня 2021 року на базі бібліотеки ДДПУ імені Івана Франка разом з кафедрою української літератури та теорії літератури ДДПУ імені Івана Франка, кафедрою слов’янського літературознавства Університету імені Марії Кюрі-Склодовської в Любліні, Інститутом Івана Франка НАН України та Львівською національною науковою бібліотекою України імені Василя Стефаника відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція на тему «Культурно-національне відродження в Галичині середини ХІХ ст.: культурно-історичні умови, постаті, література», яка стала посутнім кроком щодо осмислення і переосмислення маловідомого історичного періоду. Саме в цей час були сформовані ідейні засади народовського руху, який визначив долю Галичини, перетворив її на «П’ємонт» для всієї України в ХХ ст.

З вітальним словом виступив в. о. декана філологічного факультету ДДПУ імені Івана Франка, доктор філолог. н., проф. Петро МАЦЬКІВ, який наголосив малознаності й водночас на важливості дослідження зазначеного періоду. Співголовами оргкомітету стали Петро ІВАНИШИН – д. філол. н., проф., зав. каф. укр. літератури  та теорії літератури ДДПУ імені Івана Франка та Євген НАХЛІК – д. філол. н., проф. дир. Інституту Івана Франка НАН України, член-кореспондент НАН України.

«Це лише перший, але дуже важливий крок щодо комплексного вивчення культури Галичини. Будемо планувати наступні конференції, присвячені іншим періодам, щоб показати невідомі аспекти галицької культури й літератури», – наголосив однин з ініціаторів проведення акції к. філолог. н., доц. кафедри української літератури  та теорії літератури ДДПУ імені Івана Франка Олег БАГАН.

Серед доповідачів та слухачів знані вчені України: Роксана ХАРЧУК    к. філол. н., ст. наук. співроб., Надія БОЙКО – к. філол. н., ст. н. співроб. (Інститут літератури імені Тараса Шевченка НАН України); Лідія СНІЦАРЧУК – д. н. із соц. комунікацій, проф., Мар’яна КОМАРИЦЯ – д. філол. н., ст. наукова співроб., Роман БЛІХАРСЬКИЙ – к. н. із соц. комунікацій, мол. н. співроб., Василь ГАБОР – к. філол. н., ст. н. співроб., Зоряна НАКОНЕЧНА – к. н. із соц. комунікацій, ст. н. співроб.  (всі – Львівська національна наукова бібліотека України ім. Василя Стефаника); Євген НАХЛІК  д. філол. н., проф., Марія КОТИК-ЧУБІНСЬКА – к. філол. н., н. співроб., Микола ЛЕГКИЙ, д. філол. н., ст. н. співроб. (Інститут Івана Франка НАН України); Ігор НАБИТОВИЧ – д. філол. н., проф. (Університет імені Марії Кюрі-Склодовської в Любліні), Володимир МИКИТЮК – д. пед. н., проф. (ЛНУ імені Івана Франка); Іван ЗИМОМРЯ – д. філол. н., проф. (Ужгородський національний університет)ДДПУ імені Івана Франка); Петро ІВАНИШИН – д. філол. н, проф., Олег БАГАН – к. філол. н., доц.  Микола ЗИМОМРЯ – д. філол. н., проф., Ігор РОЗЛУЦЬКИЙ – к. філол. н.,  Анна РОЗЛУЦЬКА – асп. (ДДПУ імені Івана Франка).

Модерування заходу здійснили: проф. д. філол. н., проф. Ігор НАБИТОВИЧ та к. філол. н. Ігор РОЗЛУЦЬКИЙ.