Науково-практичний семінар «Спеціальність «Початкова освіта»: шляхи становлення та розвитку»

На факультеті початкової освіти та мистецтва 9 грудня відбувся науково-практичний семінар «Спеціальність «Початкова освіта»: шляхи становлення та розвитку» (з нагоди 45-річчя),який зібрав викладачів, навчально-допоміжний персонал, студентів, запрошених гостей.

Розпочав семінар модератор заходу професор Володимир Ковальчук. З вітальним словом виступив декан факультету доцент Іван Кутняк, який наголосив на особливій значущості професії вчителя початкових класів, на особливій ролі початкової школи у структурі усіх ланок освіти, адже «вчителем школа стоїть».

Про витоки, основні віхи становлення та історію розвитку спеціальності «Початкова освіта» грунтовано розповіла доцентка Любов Білецька.

У 1977 році було здійснено перший набір студентів – 50 осіб на спеціальність «Педагогіка та методика початкового навчання» з терміном навчання 4 роки. На клопотання тодішнього ректора Василя Надім’янова наказом Міністерства освіти УРСР від 24 липня 1979 року було створено в тодішньому Дрогобицькому державному педагогічному інституті імені Івана Франка факультет підготовки вчителів початкових класів.

Першим деканом була призначена доцентка Галина Арутюнова, яка очолювала факультет у період 1979–1984р.р. Першою було створено кафедру педагогіки та методики початкового навчання, яку очолив доцент Дмитро Луцик (1 вересня 1980 року).

Наступним деканом факультету була доцентка Тетяна Лялюк, яка очолювала факультет у період 1984–1989р.р. 1988 року утворились дві кафедри: кафедра методики викладання гуманітарних дисциплін (завідувач – доцент Дмитро Луцик) і кафедра природничо-математичних дисциплін (завідувачка Стефанія Курдидик).

За час деканування Мирослава Грицика у період 1989–2002р.р. було запроваджено подвійні спеціальності з терміном навчання 5 років: «Початкове навчання та українознавство», «Початкове навчання та образотворче мистецтво», «Початкове навчання та хореографія», «Початкове навчання та практична психологія», «Початкове навчання та англійська мова»; 1992 року створено кафедру українознавства (завідувач – доцент Іван Герасим’як); запроваджено рівневу освіту (бакалавр, спеціаліст, магістр); 1998 року створено кафедру математики та методики викладання математики початкового навчання (завідувач – доцент Володимир Ковальчук).

З 2002 року факультет очолює доцент Іван Кутняк. У 2006 році створено кафедру філологічних дисциплін та методики їх викладання у початковій школі (завідувачка – професорка Марія Федурко). 2013 року запроваджено спеціальність «Початкове навчання та інформатика». 20 років функціонував при факультеті Хустський НКЦ, посилено кадровий склад НПП спеціальності, створено навчально-методичне забезпечення та потужну матеріально-технічну базу для освітнього процесу, на базі факультету проведено ряд Міжнародних науково-практичних конференцій, олімпіад, Всеукраїнських конкурсів наукових робіт студентів, виставок, творчих звітів, виховних та спортивно-масових заходів.

З 2022 року у рамках реорганізації структури університету випусковими кафедрами спеціальності «Початкова освіта» є дві кафедри: кафедра педагогіки та методики початкової освіти (завідувачка – професорка Ірина Садова) та кафедра фундаментальних дисциплін початкової освіти (завідувач – професор Володимир Ковальчук).

Напрями роботи та здобутки діяльності кафедри педагогіки та методики початкової освіти висвітлила професор Ірина Садова. 2015 року кафедру очолив професор Микола Пантюк. Упродовж 2016–2021 рр. кафедрою керувала доцент Лілія Стахів.

Напрями роботи та здобутки діяльності кафедри фундаментальних дисциплін початкової освіти, яка об’єднює роботу філологічної, математичної та інформатичної секцій, висвітлив профессор Володимир Ковальчук.

Про становлення та здобутки кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання у початковій школі у підготовці здобувачів спеціальності 013 Початкова освіта впродовж 2006– 2022р.р. доповіла професорка Марія Федурко.

Щирими та зворушливими були вітання теперішніх студентів та випускників різних років, які працюють вчителями у школах та закладах освіти.

Зі словами вдячності та побажаннями процвітання спеціальності «Початкова освіта», подальших успіхів у роботі виступив декан Іван Кутняк та модератор заходу професор Володимир Ковальчук.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors