НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР «ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК ВИХОВАТЕЛІВ В УМОВАХ ВІЙНИ»

24 жовтня 2023 р. на кафедрі загальної педагогіки та дошкільної освіти відбувся науково-методичний семінар «Професійний розвиток вихователів в умовах війни». Модератор заходу: Марія Чепіль, доктор педагогічних наук, професор, виконавець спільного українсько-австрійського науково-дослідного проєкту «Якість підготовки вихователів дошкільних закладів в Австрії та Україні: компаративний аналіз» у 2023/2024 рр. (0123U103773)».

З доповідями та презентаціями виступили доктор педагогічних наук, професор Марія Чепіль «Реалізація творчого потенціалу вихователів ЗДО», консультант комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Дрогобицької міської ради» Іванна Іваніщева «Співпраця ЗДО з Центром ПРПП як компонент професійного розвитку вихователів», доктор педагогічних наук, професор Ореста Карпенко «Формування soft/hard skills у вихователів в умовах війни», кандидат педагогічних наук, старший викладач Оксана Яців «Премія Global Teacher Prize – мрія вихователя».

У дискусії взяли участь вихователі Львівщини, які обговорювали питання безпеки дітей, професійного розвитку педагогічних працівників ЗДО в міжатестаційний період, психологічної підтримки, узагальнення та поширення інформації з питань професійного розвитку педагогічних працівників ЗДО, побудові індивідуальної освітньої траєкторії, міжкультурного спілкування тощо. Вихователі взяли активну участь в опитуванні, визначали «Формулу успіху» та «Формулу неуспіху».

Організатор семінару наголосила, що професійний розвиток вихователів в умовах війни є важливим чинником для забезпечення психологічного та освітнього благополуччя дітей. Він допомагає вихователям адаптуватися до особливостей цієї складної ситуації та надавати належну підтримку та освіту дітям, які потребують цього найбільше.

Вам буде цікаво