На історичному факультеті відзначили шосту річницю Революції Гідності

4 березня 2020 року в конференц-залі історичного факультету з нагоди відзначення шостої річниці Революції Гідності відбувся «круглий стіл» «Свобода і гідність як цінності громадянського суспільства».

Для учасників заходу лекцію прочитала завідувачка відділу філософії та історії релігії Відділення регілієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України професор Людмила Филипович.

На засідання «круглого столу» був запрошений спеціальний гість – Михайло Димид – український релігійний діяч, пресвітер УГКЦ, доктор східного канонічного права, капелан Майдану, першої ректор відновленої Львівської богословської академії (тепер Український католицький університет), професор кафедри пасторального богослов’я Українського католицького університету.

Під час роботи «круглого столу» було обговорено такі питання:

  • Майдан як модель майбутнього суспільства. Осмислення зв’язку між громадянським суспільством і духовною спільнотою, яка зародилася на Майдані.
  • Майдан як подія вищого духовного гуманістичного порядку і вирішення екзистенціальних проблем.
  • Революція Гідності і проблема формування контурів громадянського суспільства.
  • Національна ідентичність в лабіринтах релігійної свободи.

На завершення заходу відбулася презентація книг Михайла Димида «Богослов’я свободи» та Людмили Филипович «Майдан і Церква», які згодом подарували університетській бібліотеці.

 

Вам буде цікаво