На факультеті історії, педагогіки та психології, обговорили славістичні зацікавлення Івана Франка

Відбулася науково-практична студентсько-викладацька конференція «Слов’янські народи у житті і творчій спадщині Івана Франка». Організаторами заходу стали деканат факультету історії, педагогіки та психології й викладачі кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін.

Робота конференції розпочалася із вітальних слів декана факультету доцента Ореста Гука; заступників декана – доцента Володимира Галика і доцента Андрія Зимянського, який дистанційно вийшов на зустріч із Бельгії через платформу ZOOM; завідувача кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін професора Олега Петречка та доценти цієї ж кафедри  Світлани Білої.

 У вітальних словах організатори заходу акцентували на значимості проведення такого роду заходів, зокрема, на популяризації життя і творчості Івана Франка у фокусі всебічного вивчення та переосмислення у сьогоденні.

У рамках роботи конференції було представлено низку доповідей та презентацій. Так доцент Орест Гук зупинився на глибокому аналізі віщунських рефлексій Івана Франка щодо сучасного становища України, представивши презентацію із підбіркою Франкових цитат на цю тему із вибраної різножанрової творчої спадщини великого українського вченого. Доцент Андрій Зимянський,  виступив на тему: «Іван Франко про свідоме і несвідоме у процесі творчості», а доцент Володимир Галик представив слухачам Івана Франка як визначного славіста. Згодом, професор Олег Петречко виголосив доповідь на тему: «Рецепція античної культури у творчості Івана Франка», а доцентка Світлана Біла охарактеризувала великого українця як дослідника політики Речі Посполитої щодо унійних процесів в Галичині.

Окрім цього, учасники конференції мали змогу ознайомитися із презентаціями студентів-магістрів. Так, Христина Марусаж представила презентацію «Чеська культурна спадщина у творчих зацікавленнях Івана Франка»; Роман-Владислав Хрунь у своїй презентації розповів про зв’язки Івана Франка із Болгарією. Наступні учасники зупинилися на аналізі місця польської культурної спадщини у житті і творчих зацікавленнях Івана Франка. Так, Оксана Комарницька продемонструвала презентацію на тему: «Вибрані сторінки історії Польщі у наукових студіях Івана Франка», а Анна Страшівська  – «Польський інтелектуальний світ і Іван Франко: зв’язки, контакти, співпраця».

Робота науково-практичної студентсько-викладацької конференції супроводжувалася жвавими дискусіями та обговоренням: учасники заходу поділилися враженнями, обговоривши перспективи щодо майбутнього проведення такого роду заходів, зокрема, присвячених вивченню життя і багатогранної діяльності Івана Франка. Назагал, організатори і присутні висловили слова вдячності Збройним Силам України, подякувавши їм за спокій під час роботи науково-практичної конференції.

Оргкомітет конференції

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors