На біолого-природничому факультеті відбулася лекція щодо використання інноваційних технологій навчання біології в Новій українській школі

30 листопада 2021 року на біолого-природничому факультеті за допомогою платформи Zoom відбулася лекція завідувачки кафедри природничих наук з методиками навчання Рівненського державного гуманітарного університету, докторки педагогічних наук, професорки Наталії Богданівни Грицай «Технологія «майстерня» на уроках біології».

Наталія Богданівна є відомою педагогинею-новаторкою, що удосконалює методики навчання біології у закладах середньої та вищої освіти, розробляє засади впровадження інноваційних технологій навчання біології та основ здоров’я, пропагує розвиток натуралістичної роботи в закладах освіти.

До лекції були залучені здобувачі першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти за освітніми програмами: Середня освіта (Біологія та здоров’я людини, хімія), Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), Середня освіта (Географія, біологія та здоров’я людини), Середня освіта (Хімія, інформатика), Середня освіта (Хімія), а також викладачі кафедри біології та хімії.

Лекторка наголосила, що відповідно до Концепції Нової української школи потрібно оновлювати не тільки зміст освіти, а й методи і технології навчання, що сприятимуть становленню особистості, розвитку творчого та критичного мислення учнів. Однією з таких інноваційних технологій є «майстерня», принципом роботи якої є здобуття знань у процесі роботи на уроці, а не передача їх у готовій формі.

Під час лекції Наталія Грицай акцентувала увагу на ключових положеннях технології «майстерня», показала етапи впровадження технології на фрагментах уроку з біології у 6 класі.

Колектив біолого-природничого факультету та здобувачі освіти висловлюють щиру подяку професорці Наталії Грицай за обмін досвідом навчання біології й цікаву лекцію.