Міжнародна співпраця акордеоністів інституту музичного мистецтва

9 – 10 листопада 2018 року в м. Шяуляй (Литва) на базі Гімназії мистецтв імені Сауліуса Сондецкіса відбувся ХІІ Міжнародний фестиваль-конкурс «LINKSMASIS AKORDEONAS».

Наш університет представляв студент І курсу інституту музичного мистецтва, акордеоніст РОМАН ДИДИК (клас доцента Андрія Душного), який здобув ІІІ місце. Серед учасників конкурсу різних вікових категорій виконавці із Литви, Латвії, Естонії, Білорусії та України. До складу міжнародного журі та очільником однієї із номінацій було запрошено кандидата педагогічних наук, доцента кафедри народних музичних інструментів та вокалу АНДРІЯ ДУШНОГО, який паралельно прочитав лекцію на міжнародних курсах підвищення кваліфікації.

Приємно, що цілий ряд переможців цього конкурсу є лауреатами Дрогобицьких конкурсів «Візерунки Прикарпаття» та «Perpetuum mobile», що свідчить про тісну співпрацю та правильне оцінювання журі. У концертах, які проходили в рамках фестивальної програми, брали участь оркестр акордеоністів «Baltic tremolo» (керівник – Маріте Маркєвічєне) та володарі ГРАН-ПРІ «Perpetuum mobile» різних років, а відтак – чемпіони світу серед акордеоністів найпрестижніших конкурсів «Трофей світу» та «Кубок Світу» Егле Барткєвічюте (Латвія – Франція) та «Sib-DUO» із Новосибірська.

Фінальний акорд концерту переможців відбувся за участі української делегації із Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка (Павло Гільченко, Іван Сумарук), Моршинської школи мистецтв (Ростислав Фединець) та Франкового університету (Андрій Душний).

АНДРІЙ ОЛЕКСЮК,
аспірант інституту музичного мистецтва

Вам буде цікаво