24 травня 2023 року на факультеті української та іноземної філології в межах X Літературно-мистецької академії «Країна Франкіана» відбулася Міжнародна наукова конференція, присвячена 100-річчю від дня народження доктора філологічних наук, професора Марка Ґольберґа. Модераторка заходу – завідувачка кафедри зарубіжної літератури та полоністики професорка Галина Сабат.

Відкрила конференцію ректор професор Валентина Бодак, виголосивши вітальне слово. Зачарували всіх учасників музичні вітання, які прозвучали від ансамблю скрипалів «Чарівні мелодії».

Конференція продовжила свою роботу пленарним засіданням, на якому із доповідями виступили: доцентка кафедри української мови факультету української та іноземної філології Марія Стецик ««Сад нетанучих скульптур» Марка Ґольберґа»; професор кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Львівського національного університету імені Івана Франка Микола Ільницький «На перехресті доріг»; доктор філологічних наук, голова Міжнародної асоціації франкознавців Михайло Гнатюк «Іван Франко і галицьке єврейство»; завідувачка кафедри філології гуманітарного факультету УКУ професорка Ярослава Мельник «Подзвінне Франкові: голоси молодомузівців»; директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка, доцент кафедри теорії і практики журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка Богдан Тихолоз «Іван Франко як полімат: проблеми інтегрального підходу».

Продовжився захід після невеликої перерви секційними засіданнями, в межах яких відбулося відкриття виставки Радимира Хайрулліна «Іван Франко в боністиці й нумізматиці».

На конференції презентували нові видання: Богдан Тихолоз «Франко як текст: Досліди і досвіди», «Подзвінне Франкові. Відгуки на смерть поета» (упор., публ. і передм. Ярослави Мельник); Алла Колесник «Єврейська тематика в художній прозі Івана Франка: реалістичні та натуралістичні аспекти»; Наталя Тихолоз «Петро Франко: формула долі. (Життєпис на тлі доби)».

Авторську екскурсію «Франкошпацер» представив Олег Стецюк.