Міжнаціональна взаємодія в умовах війни: в університеті відбулася студентсько-аспірантська наукова конференція

У музеї-студії Івана Франка на факультеті української та іноземної філології 8  травня відбулася студентсько-аспірантська наукова конференція «Взаємодія національних спільнот в умовах воєнного часу», організована Науковим товариством студентів та аспірантів імені професора Василя Надім’янова. Захід проходив у рамах щорічного культурно-наукового проєкту «Країна Франкіана».

У конференції взяли участь студенти та аспіранти з різних факультетів та освітніх програм. Студентка Ярина Стефанишин (група ІП-2327Б) дослідила міжнародну взаємодію Чехії з Україною у форматі гуманітарної підтримки, політичної солідарності та ролі української діаспори. Наталія Яблінська (група ПОІ-2327Б) звернулася до питання культурної дипломатії через діяльність зарубіжних митців. Оксана Калитяк (група ПОІ-2327Б) розповіла  про активізм молоді національних спільнот у воєнний час. Марія Регей (група ФІ-2327Б) порушила проблему інформаційної безпеки національних спільнот під час кризових ситуацій. Марія Ращупкіна (група АН-2125Б) дослідила взаємозв’язок мови, ідентичності та національних спільнот в умовах війни.

Аспірантка Катерина Фещак (кафедра загальної педагогіки та дошкільної освіти) присвятила доповідь створенню інклюзивного середовища для осіб з інвалідністю, які  постраждали від війни. Аспірант Андрій Вишневський (кафедра загальної педагогіки та дошкільної освіти) проаналізував роль батьків у процесі раннього вивчення англійської мови під час війни. Олег Бачинський   представив дослідження про взаємодію громадських ініціатив із внутрішньо переміщеними дітьми у межах «фабрики мрій». Лідія Мазурчак (кафедра історії України та правознавства) розкрила участь євреїв-лікарів в українському визвольному русі. Микола Закусов (кафедра всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін) представив історичний аналіз подій у Стрию часів Першої світової війни на основі щоденника Ієроніма Калитовського. Володимир Думич (кафедра історії України та правознавства) дослідив адміністративно-правовий устрій єврейської громади Дрогобича у XVIII ст. Святослав Сюта (кафедра математики та економіки) розглянув інституційну підтримку економічної безпеки регіонів України. Ангеліна Разумна (кафедра української мови) представила мовознавчий аналіз концептів-архетипів у фразеологічному просторі української та польської мов.

Гостею конференції стала Юлія Васьків, аспірантка Інституту української мови НАН України (відділ стилістики, культури мови та соціолінгвістики), яка виступила поза конкурсом із доповіддю на тему нормативності українського політичного блоготексту (на матеріалі блогу Сергія Стерненка).

Цьогорічна конференція вперше проводилася двома робочими мовами – українською та англійською, що дозволило учасникам презентувати свої наукові результати в більш відкритому академічному середовищі.

Вперше доповіді студентів та аспірантів були оцінені на конкурсній основі. Журі у складі проректора з наукової роботи професора Миколи Пантюка,  завідувачки аспірантури та докторантури доцентки Олени Куцик та доцентки кафедри англійської мови і перекладу Наталії Коваль відзначило п’ять найкращих доповідей аспірантів і дві доповіді студентів. Переможці отримали грамоти та грошові премії. Конференція ще раз підтвердила високий рівень наукових пошуків студентсько-аспірантської спільноти, її зацікавленість у критичному осмисленні сучасних суспільних процесів.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors