Курси української мови для тимчасово переміщених осіб: перші здобутки

Кожна велика Перемога кується з маленьких перемог. Тож можемо без перебільшення говорити й про маленьку перемогу, якої досягли сьогодні слухачі курсів української мови для тимчасово переміщених осіб. Курси, започатковані кафедрою української мови філологічного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, розпочали свою роботу 28 березня цього року, а 21 квітня учасники мовних зустрічей отримали сертифікат про завершення першого етапу навчання.

По-різному складається доля тих, хто розпочав заняття на курсах у березні: хтось змінив місце тимчасового проживання, хтось повернувся до своїх обпалених війною домівок, а хтось досі залишається в Дрогобичі і наше місто несподівано стає для них рідним.

Напочатку передбачалося, що навчальний курс міститиме 16 тем і триватиме два тижні. Однак життя внесло свої корективи, і тематику занять довелося розширити, обсяг годин та термін навчання – збільшити. До 32-х навчальних тем, що висвітлюють орфоепічні, лексичні, граматичні норми української мови, долучено курси з культури мовлення, ономастики, стилістики і навіть діалектології. Широке коло питань охопили й розмовні теми: від побуту та довкілля до літератури, культури, мистецтва, національно-патріотичного виховання.

Методика проведення занять настільки різноманітна та цікава, що засідання мовного клубу, які проходять від понеділка до четверга, ніколи не обмежуються задекларованими двома годинами в день. А найбільшим своїм досягненням Ірина та Валентина з Ірпіня, Леся з Києва, Наталя з Запоріжжя, Олена з Харкова вважають те, що вони не тільки вже можуть вільно розмовляти українською мовою, але й почали українською думати.

Насамкінець зазначимо, що курси української мови для тимчасово переміщених осіб із зони проведення активних бойових дій продовжують свою роботу. До нашої групи приєднуються нові слухачі, а когорту викладачів-волонтерів (Л. Баранська, В. Котович, Л. Легка, Л. Мельник, М. Паночко, С. Сеньків, М. Стецик, Г. Філь) поповнюють викладачі-філологи інших кафедр університету, усі, хто може й хоче плекати зерно українського слова в душах наших гостей, хто вірить, що велика Перемога складається з маленьких перемог.