Круглий стіл  «Для поколінь нових», приурочений Миколі Зерову

На факультеті початкової освіти та мистецтва 23 травня відбувся круглий стіл «Для поколінь нових». Модераторка заходу – доцентка кафедри фундаментальних дисциплін початкової освіти Анна Огар.

Учасники детально проаналізували роль «Золотоуста», «живого срібла» Миколи Зерова в українському культурному житті першої третини  ХХ століття крізь призму його творчої спадщини. Студенти разом з викладачами читали вірші Зерова, вірші про Зерова, обговорювали «життєве тло» цієї поезії, проводили паралелі з сучасністю.  Доповідь про поета виголосили Оксана Калитяк і Яна Григорська. Цікаві факти наводили Віталія Висятицька і Юлія Мазін.

Микола Зеров належить до когорти тих, хто одним фактом свого існування руйнував міф про провінційність і меншовартість української культури. Сьогодні кажуть, що ще самі українці до повної міри не осягли, кого втратила Україна у далекому карельському урочищі від кулі більшовицького ката. Микола Зеров – лідер київських неокласиків, еталонний майстер сонетної форми, літературознавець, професор університету, поліглот, перекладач античної поезії. Доля не поскупилася для нього на гіркоту днів, особисті драми і трагедії.

Анна Огар підсумувала роботу круглого столу, відзначивши роль найяскравішого поета-неокласика й першого перекладача найвидатніших римських поетів у культивуванні українського слова.