Краєзнавча конференція на історичному факультеті

21 квітня 2017 року в університеті відбулася Всеукраїнська наукова конференція “Дрогобич і Дрогобиччина в історичній ретроспективі (ХІХ – початок ХХІ ст.)”. Організаторами конференції виступили історичний факультет нашого університету (кафедра нової та новітньої історії України), історичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка та Дрогобицька міська рада. У роботі конференції взяли участь науковці зі Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Борислава і Дрогобича. Крім того, на засідання завітали вчителі історії зі шкіл Дрогобича і Дрогобицького району, студенти-історики.

Відкриваючи конференцію, з вітальним словом до присутніх звернулися проректор з науково-педагогічної роботи доцент Володимир Шаран та заступник голови міста Дрогобич Василь Качмар. Під час пленарного засідання, яке відбулося в актовому залі головного корпусу університету, з доповідями виступили: завідувач кафедри історичного краєзнавства ЛНУ ім. І. Франка професор Віктор Голубко, директор Інституту українознавства ім. І.П. Крип’якевича НАН України професор Микола Литвин, професори ЛНУ ім. І. Франка Михайло Кріль та Богдан Якимович, завідувач кафедри нової та новітньої історії України професор Василь Футала, доцент Микола Галів.

Секційні засідання відбулися на історичному факультеті Франкового вишу. У дискусіях взяли участь, зокрема, доктори історичних наук Ігор Чорновол, Василь Ільницький, Василь Чура, кандидати історичних наук Алла Середяк, Володимир Галик, Микола Посівнич, Андрій Сова, Роман Масик, Руслана Попп, Оксана Медвідь, Світлана Біла, аспіранти Володимир Ханас, Леся Хомич, Юрій Мельничок, відомі дрогобицькі краєзнавці Роман Пастух, Володимир Садовий. Учасники конференції, які вперше побували в Дрогобичі, мали змогу відвідати ратушу, оглянути неперевершені архітектурні пам’ятки нашого міста (церкви Св. Юрія, Воздвиження Св. Хреста, костел Св. Бартоломея), побувати у давній Дрогобицькій солеварні.

Матеріали конференції були опубліковані у спеціальному випуску фахового наукового видання “Дрогобицький історичний збірник”, який побачив світ завдяки фінансовій підтримці Дрогобицької міської ради та особистого сприяння мера Тараса Кучми і його заступника Василя Качмара.