Концерт-презентація нового навчального посібника

В актовій залі головного корпусу університету відбувся мистецький захід факультету початкової освіти та мистецтва університету – концерт-презентація нового навчального посібника. Видання присвячене розкриттю творчості відомого представника української діаспори США, композитора, піаніста, диригента і педагога Василя Шутя (1899-1982), 125 років від дня народження митця виповнюється 26 квітня.

Упорядниками навчального посібника стали: докторка мистецтвознавства, завідувачка кафедри вокально-хорового, хореографічного та образотворчого мистецтва, професорка Ірина Бермес і випускниця факультету й аспірантури, докторка філософії Юлія Осмачко.

Вагомою рисою таких посібників стають відшукані в різноманітних архівах, фондах, приватних колекціях ноти малознаних українських композиторів, а поданий у вступних статтях їхній теоретичний, музично-естетичний чи виконавський аналіз авторства редакторів-упорядників скеровує у вірне русло молодих, а також досвідчених виконавців до якнайповнішого проникнення в образну, технічну і стилеву палітру композицій для їх глибинної інтерпретації.

Про основні віхи життя і творчості композитора Василя Шутя змістовно і захопливо розповіла докторка мистецтвознавства, професорка Ірина Бермес. А докторка філософії Юлія Осмачко різнобічно представила жанрову палітру творчості композитора, автора численних творів від симфоній, інструментальних, вокальних, хорових композицій до педагогічного репертуару.

Прозвучали прем’єри фортепіанних та вокальних творів Василя Шутя, опертих на пісенні зразки українського фольклору. У проникливому виконанні аспірантки кафедри вокально-хорового, хореографічного та образотворчого мистецтва Ольги Білінської лунали фортепіанні мініатюри «Колискова» і «Весняний епізод». Юлія Осмачко чуттєво відтворила фортепіанні п’єси «Інтермецо» і «Втрачене кохання».

Гармонійно, ансамблево довершено прозвучали вишукані солоспіви Василя  Шутя на вірші Т. Шевченка («Тече вода з-під явора») і О. Неприцького-Грановського («Молитва») у виконанні Ольги Білінської (сопрано) і Юлії Осмачко (фортепіано). Як пророче звучали рядки солоспіву «Молитва» у зверненні до Всевишнього: «Допоможи розвіять тіні / нікчемних прагнень влади злих людей. / Дай славу, єдність Україні, / й цілющий лік безсмертности ідей!».

Наповненості програмі додавали коментарі доцентки кафедри музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки, членкині Національної спілки композиторів України Олександри Німилович.

З появою цього навчального посібника можемо бути певні того, що чудові, натхненні Україною твори Василя Шутя звучатимуть в рідному краю.

У привітальному слові декан факультету доцент, кандидат філософських наук Іван Кутняк зазначив, що подібні презентації нових навчальних видань відкривають імена малознаних композиторів, які волею долі опинилися на чужині, в українській діаспорі на різних континентах та сприяють популяризації українського музичного мистецтва.

Валентина Бонтей, магістр музичного мистецтва