Концерт-іспит баяністів-акордеоністів Франкового Університету

25 червня цього року у актовому залі Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка відбувся концерт-іспит студентів баяністів-акордеоністів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

Сольне виконавства та ансамблі малих форм демонстрували студенти Тарас Панасяк, Микола Строган та Остап Туркалік (клас професора Андрія Душного) й Размік Багдасарян і Роман Когут (клас доцента Валерія Шафети). Варто наголосити, виконавці лауреати Всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів, учасники багатьох концертів в Університеті та регіоні.

Тарас Панасяк та Микола Строган брали участь у майстер-класі відомого іспанського акордеоніста, композитора, професора Горки Хермоси. Размік Багдасарян – учасник майстер-класу президента Всесвітньої Конфедерації Акордеоністів, професора Фредеріка Дешампа із Франції.

У виконанні учасників концерту звучала музика Джоакіно Россіні, Фредеріка Шопена, Альберта Фоссена, Джо Приват – Моріса Вітне, Мартінаса Левіцкіса, Чарльза Маньянте, Пауло Піццигонні, Франка Анжеліса, Горки Хермоси, Ярослава Олексіва, Павла Гільченка та ін. Особливо приємно було насолоджуватися виконавською інтерпретацією авторських творів Разміка Багдасаряна.

У складі ансамблів, взяли участь – Михайло Трух, студент першого курсу класу доцента Валерія Шафети та контрабасист, концертант, магістр Юрій Дякунчак.

На закінчення концерту-іспиту із вітальних словом виступили голова ДЕК, кандидат філософських наук, доцент Вікторія Полюга та декан факультету початкової освіти та мистецтва, доцент Іван Кутняк.

Роман ДИДИК,
ведучий концерту,