Гостьова лекція з нагоди проведення Фестивалю науки на кафедрі педагогіки та методики початкової освіти

У межах співпраці Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка з Інститутом проблем виховання Національної академії педагогічних наук України та Рівненським державним гуманітарним університетом проф. Ірина Садова 17 травня провела гостьову лекцію на тему: «Особливості інклюзивної освіти: досвід Фінляндії».

До наукового заходу приєдналися здобувачі ступеня доктора філософії PhD та завідувачка лабораторії національно-патріотичного виховання Інституту проблем виховання НАПН України проф. Катерина Журба; завідувачі та професорсько-викладацькі колективи кафедр педагогіки початкової, інклюзивної та вищої освіти (зав. – проф. Руслана Сойчук), всесвітньої історії (в.о. зав. – доц. Степан Синяк), історії України (зав. – доц. Руслан Пальчевський) Рівненського державного гуманітарного університету; педагогіки та методики початкової освіти (зав. – проф. Ірина Садова) Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, а також здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти зазначених університетів. Модераторка заходу – доц. кафедри педагогіки початкової, інклюзивної та вищої освіти РДГУ Оксана Синьчук.

Під час лекції присутні мали можливість ознайомитись із результатами міжнародного наукового стажування Ірини Садової «Особливості фінської системи освіти», яке проходило за підтримки Інституту Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці (IIASC). Особливу увагу лекторка приділила перспективам та викликам української інклюзивної освіти.

Позитивним моментом лекції-дискусії стало обговорення проблематики. Слухачі мали можливість ставити запитання й отримували на них ґрунтовні відповіді. В обговоренні взяли активну участь декан факультету початкової освіти та мистецтва ДДПУ іменіІ вана Франка доц. Іван Кутняк, декан педагогічного факультету РДГУ проф. Валерій Сілков, декан факультету історії, політології та міжнародних відносин РДГУ проф. Валерій Шеретюк.

Це був чудовий досвід співпраці між закладами вищої освіти та обміну враженнями з надважливої проблеми.