«А Слово – струм. А Слово – зброя…»

19 червня 2024 року в Києві, в  Міністерстві освіти і науки України (поміж сирен!), відбулося урочисте нагородження переможців ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. У величному дійстві взяла участь студентка 4-го курсу факультету української та іноземної філології Франкового вишу Анна Світлозарова та її наставниця — доцентка кафедри української мови Марія Стецик. 

Церемонію нагородження організовано спільно з Міжнародним благодійним фондом «Ліга українських меценатів», Інститутом української мови НАН України та за підтримки Міністерства оборони України. 

Найкращих знавців рідної мови, їхніх наставників та гостей вітали міністр освіти Оксен Лісовий, заступниця керівника офісу Президента України Олена Ковальська, знаний в Україні та за її межами меценат Володимир Загорій, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь та інші почесні гості.

Переможців Конкурсу дипломами та подарунковими наборами книг нагороджували голова оргкомітету, заступника міністра освіти і науки України Андрій Сташків, голова журі Конкурсу, директор Інституту української мови НАН України Павло Гриценко, виконавча директорка Міжнародного благодійного фонду «Ліга українських меценатів» Світлана Короненко-Слабошпицька та представник Міністерства оборони України Олексій Сергієнко. 

Піднесену атмосферу й особливу українську ауру створював Національний президентський оркестр та його солісти, що супроводжували всі етапи нагородження. 

Завершилося святкове дійство виконанням стрілецького гімну, що став світовим хітом, «Ой, у лузі червона калина похилилася» та оваціями вдячності Українським Захисникам, що боронять рідну землю ціною власної крові. 

Вітаємо нашу переможницю Анну Світлозарову, зичимо їй творчо-наукових злетів, долання нових вершин, здійснення всіх мрій і сподівань. Висловлюємо щиру вдячність її керівникам Марії Стецик та Уляні Галів, які доклали чимало зусиль, снаги та наполегливості на всіх етапах складного, але почесного й ментально вагомого передювілейного змагання, присвяченого найвищому й найціннішому духовному скарбові – Мові! 

Ми є! Були! І будем ми! Вітчизна й Мова – з нами!

Вам буде цікаво

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors