Дрогобицький університет підхопив конференційну естафету від Лєгніци

28 – 29 жовтня 2019 р. у нашому університеті відбулася ІІ Міжнародна наукова конференція «Суспільно-правові аспекти виховання у ХХІ столітті: загрози, сподівання, виклики», традицію проведення якої закладено минулоріч партнерським закладом освіти – Державною вищою професійною школою імені Вітелона в Лєгниці. Партнерами заходу також були Університет Казимира Великого у Бидгощі, Варшавська економіко-гуманітарна академія та Українська асоціація дослідників освіти.

Участь у конференції впродовж двох днів взяли близько ста осіб, серед яких закордонні делегації з Лєгніци (на чолі з доктором Беатою Скварек), Зеленогурського університету (професор Дорота Шабан, професор Беата Чоп, доктор Криштоф Лісовський), Природничо-гуманітарного університету в Сєдльцах (професор Адам Бобрик та доктор Анжей Сендек), Університет Казимира Великого в Бидгощі (доктор Віолетта Юнік). Українські учасники репрезентували Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Національну академію внутрішніх справ, Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Державну наукову установу «Інститут модернізації змісту освіти», Київський університет імені Бориса Грінченка.

Активні наукові дискусії тривали два дні. Урочисто відкрила конференцію ректор професор Надія Скотна, а також привітали учасників представники інституцій-співорганізаторів (професор Оксана Заболотна, доктор Беата Скварик, доктор Віолетта Юнік). Модерували захід проректор з науково-педагогічної роботи доцент Юрій Вовк, професор Світлана Щудло та доцент Оксана Зелена. Перший день конференція проходила у формі пленарного і двох секційних засідань – «Освіта як простір соціалізації та безпеки» та «Виховання молоді в дусі справедливості, верховенства права та миру».

Другий день конференції був не менш насиченим та цікавим. До учасників конференції приєдналася велика делегація студентів Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, яку очолювала віце-президент Соціологічної асоціації України, завідувачка кафедри соціології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна професор Людмила Сокурянська. Автори презентацій отримали збірник наукових праць «Молодіжна політика: проблеми та перспективи» (Дрогобич – Лєгниця, Випуск 9, 2019).

Родзинкою конференції був тренінг із соціальної профілактики для сорока вчителів, практичних психологів та соціальних педагогів шкіл міста і району, модератором якого була керівник проекту «Українсько-польська методично-наукова співпраця у підготовці спеціалістів з профілактики ризикованої поведінки дітей та молоді» доктор Віолетта Юнік. Усі учасники отримали в подарунок книгу «Рання профілактика ризикованої поведінки дітей та молоді» з підписом автора та сертифікат.

У рамках конференції була і культурна програма. Першого дня роботи конференції учасники здійснили екскурсію Дрогобичем під назвою «Стежками Івана Франка та Бруно Шульца», другого – організовано виїзд до Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі».

Дрогобицький університет передав естафету Варшавській економіко-гуманітарній академії проведення конференції наступного року.