На історичному факультеті відбулася відеоконференція

26 травня 2020 року в режимі онлайн за використання програми «Zoom» на історичному факультеті відбулася відеоконференція «Визначні постаті хорватських земель на рубежі ХХ – початку ХХІ ст.». Модератор – доцент кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін Володимир Галик.

Вступне слово виголосив доцент Володимир Галик та розповів про місце Хорватії у комплексі вивчення історії слов’янських народів періоду 1914 р. – початку ХХІ ст., відзначивши участь та внесок окремих визначних хорватських політиків у розвиток держави за вказаний період.

У межах роботи конференції студенти IV курсу представили свої презентації: Мирослав Ющишин – «Петро I Карагеоргієвич – перший король сербів, хорватів та словенців з роду Карагеоргієвичів»; Оксана Яртим – «Славко Кватерник – хорватський військовий і політичний діяч, головнокомандувач Збройних сил Незалежної Держави Хорватія»; Наталія Калька – «Анте Павелич – провідник усташського руху, очільник пронацистської Незалежної Держави Хорватії (1941 – 1945)»; Тарас Драчевич – «Степан Месич – другий президент незалежної Хорватії»; Олександр Кузик – «Колінда Грабар-Китарович – четвертий президент Хорватії»; Марта Стецик – «Андрей Пленкович – депутат Європейського парламенту, голова комітету парламентської співпраці між Україною та ЄС»; Ярина Кіт – «Зоран Миланович – 10-й прем’єр-міністр та 5-й президент Хорватії».

На завершення конференції доцент Володимир Галик висловив вдячність учасникам за старанну підготовку презентацій та висловив надію на подальшу активну роботу студентів у цьому напрямі.