На біолого-природничому факультеті відбулася Міжнародна науково-практична конференція

2020 року Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка святкує своє 80-річчя.

З нагоди цієї поважної дати 27 – 29 жовтня на біолого-природничому факультеті відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція «Стан природних ресурсів: перспективи їх збереження та відновлення у контексті сталого розвитку».

Співорганізаторами конференції були університети Європи, а також відомі міжнародні організації.

В умовах світової пандемії конференція відбувалася онлайн на платформі ZOOM.

Пленарне засідання конференції відбулося 27 жовтня за участю понад 70 учасників.

З вітальними словами до гостей та учасників конференції, а також колективу Дрогобицького університету виступили: Юрій Вовк, доцент, проректор з науково-педагогічної роботи; Анджей Кринський, професор, ксьондз-ректор Полонійної Академії в Ченстохові, doctor honoris causa Дрогобицького університету (Польща); Йоріс Хіндрікс, ректор Університету прикладних наук VIVES, doctor honoris causa Дрогобицького університету (Бельгія); Азіз Ефтехарі, доктор, доцент кафедри фармакології і токсикології, Університет медичних наук Мараге (Іран); Ніна Новикова, доктор педагогічних наук, професор кафедри природничо-математичної освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Світлана Волошанська, доцент, декан біолого-природничого факультету.

Письмове вітальне звернення для гостей та учасників конференції представили: Патрік Беллінк, президент Міжнародної неурядової організації ORADEA, doctor honoris causa Дрогобицького університету (Бельгія); Рене Вербессельт, доктор наук, професор, президент Міжнародної неурядової організації DISOP (Бельгія).

Учасники конференції – доповідачі пленарного засідання представили змістовні, обґрунтовані та актуальні з наукової точки зору доповіді: Юрій Чернобай, доктор біологічних наук, професор, головний науковий співробітник Державного природознавчого музею НАН України («Явище фрагментації і коеволюція в екосистемах Карпатського регіону»); доцент Азіз Ефтехарі («Нові підходи в діагностиці та менеджменту COVID-19»); Наталія Грицай, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри природничих наук з методики навчання Рівненського державного гуманітарного університету («Стан та перспективи розвитку природничої освіти в сучасній українській школі»); Ярослав Лесик, доктор ветеринарних наук, професор кафедри біології та хімії («Вплив силіцію цитрату та метасилікату натрію на фізіологічні параметри організму кролів»); Ніна Новикова, професор, завідувач кафедри природничо-математичних  наук та STEM-освіти Львівського обласного інституту післядипломної освіти («Упровадження SТЕМ-освіти як пріоритетний напрямок розвитку сучасного молодіжного простору»; Тарас Скробач, доцент кафедри екології та географії («Екопарк-студентський як навчально-науковий та відпочинково-пізнавальний осередок Дрогобича»).

28 жовтня відбулися секційні заняття за участю доповідачів із закладів вищої освіти, наукових установ усіх регіонів України.

Учасники конференції отримали новий досвід спілкування у науковому середовищі, запланували нові підходи до наукової співпраці.

Успіхів і здоров’я всім гостям та учасникам конференції.

Вітаємо рідний Університет із 80-річчям. Бажаємо успішного поступу!

Від імені наукового комітету,

декан біолого-природничого факультету Світлана ВОЛОШАНСЬКА